Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért érzek erős passzivitást...

Miért érzek erős passzivitást a tanulás iránt?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, rengeteget kellene tanulnom, de egyszerűen nem jutok egyről a kettőre. Az utolsó évem az egyetemen, és egyszerűen azt érzem, hogy óriási bennem az ellenállás mindenfajta új információ befogadása iránt. Semmit nem csinálok meg időben, nagyon nehezen kezdek el tanulni. Sokszor elpazarlom az egész napom a könyvek felett "tanulás" címszóval úgy, hogy lényegében semmit sem haladtam az adott anyaggal. Minden olyan erőltetetten megy. Szeretném vinni valamire az életben, de újabban semmi érdemlegeset nem alkottam.


Talán félek magamnak is bevallani, hogy nem érdekel az egész, amit tanulok?


Valakinek van tapasztalata? Talán rossz a tanulási stratégiám?


23/N



2016. ápr. 7. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki azt hogy pesten kimész a margitszigetre, és elmész futni! De úgy futni, hogy hajtsd ki magad, hogy elöntse az agyadat az endorfin, adrenalin! Ez berobbantja az anyagcserédet, igen hasznos legalább 2naponta vagy naponta elvégezni!


Ha meglesz a diplomád, mellé egy angol nyelv folyékony ismerete, és TIÉD A VILÁG! :))) Statisztikailag máris előnyösebb helyzetben leszel az életben a veled egykorúakkal szemben. És még csak utána kezdődik ám az élet. :))

2016. ápr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Találj ki új célt! Pl. hogy hol szeretnél élni, hova szeretnél utazni... Ez az utsó éved. Szerintem mindenképp állj neki, akard és ne engedd, hogy az agyad azt mondja, hogy ne, ne, ne... Akkor mondd azt, hogy de, de, de... És ha mégis rájönnél, hogy más is érdekel, akkor max. 2 diplomád lesz. De az még mindig jobb, mint abbahagyni, és munka mellett újrakezdeni, majd szerezni 1 diplomát.
2016. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!