Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg miattam lett ebből...

Tényleg miattam lett ebből 'probléma' az egyetemen?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet levelezőn. Nem vagyunk sokan, többen kiestek már az első vizsgaidőszak előtt.


Vannak szemináriumok és gyak.jegyes kurzusok is.


Legutóbbi szeminárium kurzuson volt pár ember, akik nem jöttek el. A tanár akkor tartott először levelezősöknek tömbösített kurzust. A végén mondta, hogy nem tudja, mit csináljon azokkal, akik nem voltak ott (mert a vizsga teljesítésének feltétele a kurzuson való részvétel), főleg nem tudja, mert nem is jelezték neki e-mail-ben sem. Valahogy ekkor pont rám nézett. Mondtam, hogy ezen nincs sok gondolkozni való, mert nem hinném, hogy ennyire eltér a nappalitól a levelező. Megjegyezte, hogy szóljak azoknak, akik nem voltak, hogy vegyék fel vele a kapcsolatot.


Nem rég mondta az a pár ember, hogy alig akart válaszolni a levelükre. A válaszban következetességről és egyebekről írt nem túl kedvesen.


Felmentek a szakfelelősünkhöz, aki szintén letolta őket.



Hallgatom kellett volna vagy ez független volt tőlem?



2016. ápr. 10. 14:52
 1/5 anonim válasza:
100%
Független tőled, nem is tudom mit problémázol. Te bejártál, a többi meg magára vessen.
2016. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Független tőled (elég abszurd gondolat, hogy a tanár majd épp egy első éves hallgató véleményétől függően hoz döntést, nem?) - de azért kár volt belerúgni az ott sem lévő többiekbe. Mitől jobb akkor most neked?
2016. ápr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pár évvel idősebb tőlünk. Nem volt még levelezős csoportja (mondta, hogy mi tapasztaltabbak vagyunk, hogyan működnek a kurzusok levelezőn)
2016. ápr. 10. 14:59
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Ez független tőled, nem rajtad dől el, hanem a TVSZ-en, esetleg a tárgyfelelős/szakfelelős jóindulatán.


OFF:

Egyébként mindig rühelltem, amikor annak az ellenkezője történt, ami most nálad. Magyarul, hogy én teljesítettem a követelményeket, más nem és erre a tanár hirtelen meggondolta magát a követelményekkel kapcsolatban és aki töredék annyit készült/szívott valamivel mint mások, az is átment így. Példák: kötelező előadás, aztán kiderül, hogy mégsem. Kötelező szeminárium, aztán kiderül, hogy mégsem (természetesen év végén). X hónap Y nap a leadási határidő, szívunk vele éjjel-nappal, aztán ad 10 nap haladékot a "tojok bele" embereknek. X%-tól adják meg az Y érdemjegyet, aztán utána mégis X-10% lesz.


A "kedvencem" az volt, amikor egy nagyon szopó tárgyból a tanár kitalálta, hogy akkor mostantól katalógusos az amúgy teljesen haszontalan előadás, x darabon bent kell lenni. Szépen bementem mindig, aztán amikor megvolt az x darabom gondoltam, hogy oké, akkor most az utolsót szépen kihagyhatom. Erre a tanár kitalálta, hogy mivel most hagyja abba itt a tanítást, ezért aki utolsó előadásra bement, megajánlott NÉGYEST kapott, miközben ebből a tárgyból már a kettesnek örülni lehetett. Jaj, régi szép idők :D


Btw. ha sokan kibuknak, az az ember előnyére válik. Könnyebb 50 pályakezdő szaktársaddal versenyezni az álláspiacon mint 200-al. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell egymást segíteni, a barátokkal vagy nem totál "lesz..rom" típusú emberekkel érdemes együttműködni, közösen csinálni beadandókat, házikat, segítséget kérni és adni. Viszont a pofám leszakad az olyanoktól, akik másokhoz futkosnak full ismeretlenül, hogy adja már oda xy beadandóját, amivel szopott tizen x órát, hogy lemásolhassa, mert neki nem volt ideje megírni, mert sorozatot kellett néznie. :D

2016. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dehoooogy!! Ehhez semmi közöd!
2016. jún. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!