Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezért lehetséges matekból a...

Ezért lehetséges matekból a felmentés?

Figyelt kérdés

van egy barátnőm, aki fel van mentve matekból. De olyan érveket hozz fel, amik majdnem, hogy rám is igazak, sőt más osztálytársaimra is. Mint például az, hogy azt nem tudja kiszámolni fejben, hogy 96-ban mennyiszer van meg a 3. De például azt én magam se tudom kiszámolni fejben.

Aztán azt, hogy 10 00 fölött nehezen megy neki az összeadás, csak részenként tud összeadni. De ez most elvi kérdés, mert valahogyan az ember lassan vagy gyorsan ,de ki tudja számolni a 10 000 fölötti összeget is.

Aztán a szorzótáblával van még gondja. Nem tudtam mondjuk azt értelmezni, hogy a 10-es szorzóval vagy 10 feletti számokkal már nehezen tud szorozni.

De mondom, vannak hasonló emberek ,akiket ismerek, ők mégis érettségire készülnek belőle (végzős vagyok).

Akkor ez hogy van?

L/19



2016. ápr. 14. 07:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Csak tanulni kellett volna! Ilyenért nem mentenek fel. Ez nem orvosi eset, max ha lefizetik.
2016. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Létezik a diszkalkulia, de ezt nála szakértő állapította meg, ha felmentést kapott, nem bemondásra megy. Amiket felsoroltál, az csak néhány tünete a problémának.

Ha neked is gondod van, el kell(ett volna) menni vizsgálatra.

2016. ápr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Élet alól miért nem kértek felmentést?
2016. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Elmennék én, ha nem 2 hét lenne az érettségiig. Bele kell törődnöm ,hogy így vagy úgy, de nekem ilyen felmentésem már nem lesz soha, ha csak nem bukok meg itt év végén belőle (amit persze nagyon nem akarok).
2016. ápr. 14. 13:56
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha már 3 osztály megvan akkor nem lehetsz diszkalkuliás, legfeljebb nem foglalkozol eleget a matekkal.
2016. ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudtad volna eddig megcsinálni, már feltűnt volna a probléma általános iskolába.
2016. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem is én vagyok a téma, én tisztában vagyok azzal, hogy azért megvannak a képességeim ahhoz, hogy a matekhoz komolyabban is értsek.

Hanem csak elgondolkodtam azon, hogy van például egy másik barátnőm, aki már 10.-be megbukott matekból (aztán átment a pótvizsgán) és konkrétan én és egy másik barátnőm segítettük át dolgozatoknál őt egyenesen 12.-ig, mert különben 10.-be 11.-be maradt volna. És ő neki, ha többször is elmagyarázza az ember, de nem érti meg. Neki komolyabb gondjai vannak vele, az szent.

2016. ápr. 14. 18:04
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, szinte még végig sem olvastam, hogy "96-ban mennyiszer van meg a 3", már rávágtam, hogy 32. A szorzótáblát meg elvileg 7-8 évesen már tudni kell.

Ritka hülye ez a mai középiskolás banda. Tisztelet a kisszámú kivételnek.

2016. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek tanulási nehézségek, sajnos, a legtöbb esetben még mindig a szülő kezdeményezi a vizsgálatot, holott a pedagógusnak kéne először észrevenni a problémát. Ez a mi esetünkben is így történt, az én gyerekem diszgráfiás, ami az alsós (!) tanítónénijét hatalmas meglepetésként érte - nem egészen értem, miért, nekem, a hülye laikus szülőnek is feltűnt, hogy a gyerek képtelen normál tempóban nagyjából szabályos betűket formálni, rendszeres betűcseréi vannak, nem tudja a sorközt tartani, csak ha harmad sebességgel ír.
2016. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tom Benko ***** válasza:
36%
@9: A pedagógus hiába észleli és jelzi a problémát, még mindig a szülőnek kell lépnie, amit legtöbbször nem tesz meg.
2016. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!