Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a vélemény ezekről a sulikról?

Mi a vélemény ezekről a sulikról?

Figyelt kérdés

Városmajori Gimnázium, Toldy Ferenc Gimnázium (Budapest mindkettő) Jövőre szeretnék felvételizni és nem tudom melyik jobb. (a hetediket kezdeném ott) Egész eddig kitűnő vagyok, alapfokú angol nyelvvizsgával.

Melyiknek jobb a közössége? A tanárai?



2016. ápr. 15. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Máson nem gondolkodsz? Pl Apáczai?
2016. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én idén felvételiztem és a Városmajorba megyek. Voltam nyílt napon is meg mivel jó lett a felvételim ezért nem kellett rendesen szóbeliznem hanem ilyen ismerkedős cucc volt. Nekem tetszett, a tanárok kedvesek voltak. Az épület is nagyon hangulatos és sok a program (mesélték meg láttam is). A közösség az osztályfüggő. Van amikor nagyon jó osztály alakul ki és van amikor nem. Én remélem hogy egy jó osztályközzösséges osztályt fogok ”kapni” :D
2016. ápr. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
En a varosmajorit nem ismerem viszont a toldyt nagyon tudom ajanlani nagyon jo suli jo kozosseg jo tanarok csak jot tudok rola mondani
2016. ápr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
En a tolsyrol nem hallottam de a varosmajoeorol eleg jokat mondanak:) szeretnek odajarni a gyerekek viszont az igaz h az kozosseg osztalytol fugg:) de szerintem nem kell aggodnod!
2016. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szubjektív infók:

Toldy:

- 2 osztályt indítanak. Első 4 évben magas szintű általános képzés, a gimi utolsó két évében érettésigére való felkészítés történik. Kiemelt szerepe van: kommunikációoktatás, emelt szintű nyelvoktatás, retorikai képzés, drámaoktatás, informatikai tantárgyak oktatása, fakultatív latinokatás

Igény szerint emelt matematika tagoazt is indul.

Szakkörök: Matematika, fizika, történelem, kémia, énekkar, História kör, zenekar, színjátszó kör

Rendszeresek a klubdélutánok, táborok.

Sportlehetőségek: labdarúgás, kosárlabda, röplabda, kondicionális képességfejlesztés, autogén tréning

Az iskola könyvtára 14 ezer kötetes.

Külföldi tanulmányutakat és csereprogramokat is szerveznek, igyekeznek elérni, hogy 9-11 osztályos tanulók legalább egyszer részt vegyenek diákcserén. Partneriskolája: Svájcban.

Van menza is.

Emelt szintű érettségi átlagok: 75% matematika, 76% történelem

Oktatott nyelvek: angol, német, francia, olasz, latin

2016. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Városmajori:

- tagozatok: 4 osztályos: ének, biológia/humán (egyik évben ez, másik évben az), matematika, informatika; 5 osztályos: német nyelvi előkészítő, spanyol nyelvi előkészítő; 6 osztályos: emelt német, emelt angol

Minden tantárgyból indul fakt, kiemelt a kétszintű érettségire való felkészítés.

Szakkörök: idegen nyelv, fizika, matematika, biológia, informatika, művészettörténet, dráma, pszichológia, színjátszó kör, iskolaújság, énekkar, zenekarok.

Az iskola külön figyelmet fordít a nyelvoktatáshoz kapcsolódó nyelvi csereprogramok szervezésére, a diákok főként angol, német, olasz és francia nyelvterületekre juthatnak el külföldi tanulmányi utak és diákcsereprogramok során.

Van menza és könyvtár is.

Emelt szintű érettségik átlaga: 60% magyar, 80% matematika, 79% történelem

Oktatott nyelvek: angol, német, francia, olasz, spanyol, orosz, japán, latin

2016. ápr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját vélemény mindkét iskoláról:

A Toldyt inkább csak annyira ismerem, hogy nagyon erős a reál tantárgyak oktatása, sokat követelnek a tanárok, a közösségről sajnos semmit sem tudok :/

A Városmajori közössége nagyon jó, úgy tudom, tényleg sokat segít a már felvetteknek a megismerésének a célját szolgáló csapatépítő-tréning szerűség :D Ami a szóbelik idején van, a szóbeliről felmentetteknél. Viszont! Úgy hallottam, elég sznob iskola, de lehet, hogy ez csak egy rémhír. A tanárok itt is nagyon színvonalasan tanítanak, a humán és a reál, valamint a nyelvoktatás egyaránt erős. Erősebbnek mondanám, mint a Toldyt.

2016. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem sznobabb a Városmajori a Toldynál, de egyik sem vészes, mindenhová járnak ilyen és olyan emberkék is. Mindenki megtalálhatja a maga társaságát.

Erősségre is kb egyforma mindkettő, a fő különbség talán az, hogy a városmajori pont annyival modernabb, lazább, mint amennyivel az épülete különbözik a másiktól: a Toldy viszont patinásabb, konzervatívabb.

Hatosztályosba kb ugyanolyan szinttől lehet bekerülni mindkettőbe.

A budai oldalon vitán felül ez a két legszuperebb suli. :)

2016. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2016. ápr. 19. 21:13
 10/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló!

téged hány ponttal vettek föl?

2016. ápr. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!