Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy amikor egy...

Tényleg igaz, hogy amikor egy pályakezdő, frissdiplomás ember állást keres, gyakran az alapján kapja meg a munkát, hogy melyik egyetemen végzett? Egyetem és egyetem között van-e különbség?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm nem is olyan régen mesélte, hogy 3 évvel ezelőtt, amikor frissdiplomás tanárként, pályakezdőként munkát keresett, állandóan feltették Neki a kérdést, hogy melyik egyetem végzett. Amikor elmesélte, hogy Debrecenben, tárt karokkal fogadták. A saját bőrén tapasztalta, hogy azokat az embereket, akik mondjuk a Nyíregyházi Főiskolán, vagy a Szegedi Egyetemen végeztek, jobban lekezelték.

2016. ápr. 17. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

ugye viccnek szántad a kérdést? :)


azért na .... nehogy bepereljenek, nem mondok neveket, de te se gondolod komolyan nyilván h egy XY egyetem és egy ZX főiskola színvonala egyenlő vagy akár megközelítőleg hasonló lenne ... és igen, egyetemek közt is igaz ez, hirdetést is láttam már olyat h kerestek vkit, de oda írták h XZ egyetemen végzettek kíméljenek.

2016. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van különbség... mivel aki döntést hoz a felvételről, mindig szubjektív valamilyen szinten, mindenképp számítani fog a suli hírneve is..
2016. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

Van különbség, természetesen, de a barátnőd példája alapján ne általánosíts. A tanári pályán nem nagyon foglalkoznak ezzel, hiszen aki tanít, tudja, hogy az egyetemen szerzett tudás nem sokat ér a tapasztalathoz képest. Persze attól még előfordulhat, hogy az igazgató szimpatizál azzal, aki ugyanott végzett, mint ő. Más kérrés, hogy egy kretén, ha kap egy diplomamásolatot, egy önéletrajzot, és ezek után még megkérdezi, hol végzett az illető.

Egyébként kollégáimat szinte semennyire sem érdelte, hol végeztem.

2016. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!