Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudom egyetemen megúszni...

Hogy tudom egyetemen megúszni az éneket?

Figyelt kérdés
Tanítónak készülök, és nem rinyálásból, de egyszerűen nem bírom szolmizálva megtanulni a dalokat. Minden tárgyat 4-re, 5-re megcsinálok mindig, de ez nem megy. Pedig ahogy látom, mindenkinek kispiskóta, nekem még se megy. Kezdem azt hinni, hogy vmi baj van velem. Miért nem bírom megjegyezni? Lehet ebből felmentést kérni? Ének órát gyakorlaton tartottam már, nagy sikerrel, de ugye ott nem kell a szolmizálás fejből... de az egyetemi oktató elvárja. Két napja szenvedek pár dallal... és ha kicsit jobban is megy, pár óra múlva elfelejtem... Mit tegyek?

2016. ápr. 17. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit csinálni - magold be vizsgára aztán utána már mindegy
2016. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

Én inkább azt javasolnám, hogy egy szolmizálni tudó csoporttársaddal, tanároddal egy hétvégén üljetek össze és az Ötfokú / Hétfokú gyakorlatok füzetet vegyétek át az elejétől a végéig.


A szolmizálás egy rendkívül hasznos eszköz, hogy a zenetanulás első szakaszában a leggyakoribb hangközrelációk "beüljenek" a gyerekek fülébe. Pl. A zsip zsup kenderzsup tipikusan szó-mi-szó-szó-mi.

A süss fel nap a szó-lá-szó.


Felnőtt fejjel szerintem egy hét alatt tényleg 1 hét alatt elsajátíthatod a szolmizációt és utána be is tudod építeni az énekóráidba.

2021. márc. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!