Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az anatómiától...

Szerintetek az anatómiától való undort le lehet küzdeni?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, és régóta orvos szerettem volna lenni, de a testvérem bejutott az orvosi egyetemre, és mesélt az anatómiaintézetről. El (nem) tudom képzelni a szagokat, melyek átjárják a termet, a látványt, hogy egy felnyitott holttest fekszik egy asztalon, akiből folyik a zsír és a formaldehid, valamint azt, hogy bele kell nyúlni és boncolgatni.

Ettől sajnos tavaly elborzadtam, és nem vettem fel a kémiafakultációt, így egy év kimaradt, mert az csak két éves tantárgy, bioszt - ami hároméves - meg alapszinten tanulja minden tizedikes-tizenkettedikes. És beletörődtem abba, hogy a bioszt nem szeretem az etológia és a növénytan miatt (eleinte szerettem, mikor vírusokról tanultunk), és lassan-lassan elhagytam az orvostanhallgatás ötletét, helyette a közgazgazdászt hoztam fel, mert a kémia mellett a matekot és a törit is szeret(t)em. Viszont elkezdtünk bioszon genetikát tanulni, ami egyelőre tetszik, és emiatt visszatértek a régi vágyak. És elgondolkodtam... angolból van felsőfokú nyelvvizsgám, németből középfokú, így a nyelvtanulás nagyjából lezárult, és, ha a nyaramat és a következő évemet különtanárnál kémia- és biosztanulásnak szentelném, akkor talán sikerülne bepótolni a kimaradt évet, és felkészülni az érettségire.

De még mindig tartok egyrészt az egyetem nehézségeitől, másrészt az anatómiától. Szerintetek mennyire elviselhető?



2016. ápr. 17. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Az nem az anatómia, amiről te beszélsz..
2016. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha undorodsz az ilyen dolgoktól, akkor az nem neked való pálya.
2016. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Menj be tesóddal gyakorlatra, vagyis nálunk Pesten megengedik a gyakvezek, főleg ilyen esetben mind a tied. Egyébként simán behozhatod 1 év alatt a lemaradást.
2016. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyél genetikus, vagy egészségügyi mérnök, bionikus, annyi bioszos szakma van holttestek nélkül.
2016. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a javaslatokat!:)

A testvérem mutatott pár képet, azok nem tűnnek olyan vészesnek. Én is remélem, hátha sikerül bepótolni a lemaradást:)

A negyedik válaszoló is írt pár érdekes foglalkozást, utánanézek:)

2016. ápr. 18. 23:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes átgondolnod, hogy milyen orvos szeretnél lenni?

Ha nem kifejezetten az orvosi, hanem inkább a biológiai része érdekel, akkor elmehetsz biológia szakra, esetleg bionikára, vagy biomérnökire is. (ezekhez kell matek, tehát az is pipa)

Nézz szét, gondolkozz rajta mi érdekel, és ha mindenképpen az orvosit választod, ugorj neki.

Arra gondolj, hogy nem az egész 6 év alatt kell majd boncolgatni, az csak egy kis szelete az egésznek, és lehet, hogy nem is olyan vészes, mint gondolnád.


Egy boncnok ismerős azt mondta, hogy ő úgy kezeli a halottakat, mintha tárgyak lennének, a szerveikre is úgy tekint, és így már abszolút nem is tűnik gusztustalannak.

Próbáld te is így felfogni a dolgot!:)

2016. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Leginkább aneszteziológiára gondoltam, de szerintem bármire hajlandó lennék, kivéve a gyermekorvos (meg a sebész), hiszen szerintem az az egyik legnehezebb, mert meg kell birkózni egyrészt a gyerek és a szülő aggódásával, másrészt honnan lehet tudni, hogy az a gyerek igazat mond, egyik osztálytársam például ilyen. Mikor kórházban volt, mindenfélét összehazudott azért, hogy kikerüljön...


Már kerestem kémiatanárt, angol előrehozott érettségi után elkezdjük átvenni az egészet... Hú, durva lesz:) Biológiatanárt meg majd keresnem kell még, mert a városomban rendkívül nehéz találni, lehet, hogy át kell járni másik városba.

2016. ápr. 27. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!