Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem szakos egyetemisták...

Történelem szakos egyetemistáknak milyen nélkülözhetetlen és fontos könyvek vannak?

Figyelt kérdés
Testvérem ELTE töri szakára készül, és szeretnék neki venni könyveket, amik szükségesek, illetve hasznosak lehetnek számára. Aki érintett a témában kérem ajánljon nekem könyveket! köszönöm!

2016. ápr. 21. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem az Eltén vagyok töri szakos,de nincs egy darab könyvem sem,jegyzetekből tanulok. Ami meg fontos könyv,azt meg a tanár feltölti Moodle-re,és letölthetjük.
2016. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
68%

Szintén ELTE-n töris vagyok.

Tény, hogy lehet jegyzetből készülni, de azért nem ártanak a könyvek sem.

Mivel első éves vagyok, ezért csak azt tudom megmondani, hogy pl. ókorhoz meg magyar középkorhoz mi kell.


Ókori görög és római történelemhez:

Németh György-Hegyi W. György: Görög-római történelem és szöveggyűjtemény (ez 2 külön könyv)


Középkorhoz meg általában

Kristó Gyula: Magyarország története 895-1301

Engel-Kristó-Kubinyi: Magyarország története 1301-1526


Ezek az alapok, de emellett sokat szoktak külön javasolni.


Ha van még kérdésed, nyugodtan írj üzenetet :)

2016. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. ápr. 23. 07:53
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Rubicon magazinokat is beszerezhetsz naki! :)
2016. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!