Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Megszegett" hallgatói szerződ...

"Megszegett" hallgatói szerződés, majd külföldre költözés esetén be tudják hajtani a "tartozást"? Az OEP-ből kijelentkeztem, ez számít?

Figyelt kérdés

- Elkezdtem 2013-ban egy 4 féléves MSc képzést, mely félévente 345k-ba kerülne.

- Aláírtam ezzel kapcsolatban a hallgatói szerzódést

- Első félévet megcsináltam

- Második félévben is aktív jogviszonyom volt, azonban tanulmányokat ekkor már nem folytattam, félbehagytam a képzést

- 2014 tavaszán kiköltöztem külföldre, itt találtam munkát, az OEP-ből kijelentkeztem

- Elméletileg mivel otthagytam a képzést, az igénybe vett aktív félévek felét, azaz 345k-t ki kéne fizetnem

- Nem kaptam semmi dokumentumot azóta sem.



Szerintetek létezik az, hogy mivel az OEP-ből kijelentkeztem, valamiért nem tudnak elérni, és behajtani a 345k-t?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 27. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, el tudnak érni, ha el akarnak.
2016. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy már két éve "várom" a csekket, de semmit sem kaptam. Lehet, hogy tényleg az OEP-en van keresztülvezetve a dolog, és ilyenkor megakad a folyamat.
2016. ápr. 27. 13:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy nem behajtással kezdődik a történet, hanem egy határozattal. A határozatot legkorábban 2015 őszén küldhették ki, mivel 1 évet várnak, hogy beiratkozol-e egy másik képzésre, ugyanis ilyen esetben nincs fizetési kötelezettség. A határozat a kézhezvételétől számítva 15 nap után jogerőre emelkedik, majd ezután 30 napod van fizetni, illetve ebben az időkben lehet különböző kérvényeket is beadni. Ha ezt elmulasztod, akkor átadják a NAV-nak, és ők intézkednek.


Azt mondod, hogy nem kaptál semmilyen dokumentumot. Ezt honnan tudod? Lehet, hogy a határozat már hónapok óta ott van a magyarországi bejelentett lakcímeden. Mondjuk, ha erről kijelentkeztél, akkor nehezen érnek el (bár lehet, hogy elküldték az utoljára ismert címedre), de attól még jogerőre emelkedik, mivel nem ők tehetnek róla, hogy nem ismerik az értesítési címedet.


Az EU-n belül van jogsegélyszolgálat, amit a NAV igénybe vehet, szóval nagy eséllyel meg fognak találni, csak ehhez kell egy kis idő, és persze benne van a pakliban, hogy megúszod. Annak semmi köze a dologhoz, hogy az OEP-ből kijelentkeztél, nem is értem a kapcsolatot. A végrehajtás nyilván sokkal nehezebb, ha eleve nem tudják, hol vagy, de ez akkor is így lenne, ha nem jelentkeztél volna ki.


Azt érdemes tudni, hogy ha a NAV-nál van egy tartozás, akkor azt adók módjára végrehajthatják, és erre a NAV-nak végrehajtói jogköre van. Vagyis ők már azonnal inkasszózhatják a bankszámládat, tilthatják a fizetésed, ingó és ingatlan tulajdonodat lefoglalhatják. Mindez külföldön sokkal nehezebb, de azért ha én a helyedben lennék, akkor ezt megpróbálnám valahogy rendezni, nehogy akkor legyen kellemetlen, amikor nagyon nem várod.

2016. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne legy naiv. Te semmi csekket nem fogsz kapni, ha nem ernek el cimen. De a neveden ott lesz a tartozas, illetve a kamatok, es majd kesobb a vegrehajtas illetve annak a tetemes dijai (valamint majd azoknak a kamatai). Ugyvedi irodaban dolgozom, rengeteg ilyen ugy van, hogy hanyagsag/elerhetetlenseg miatt 20 ezres tartozas no milliosra, es amint szeretne valamit az alany, hopp, semmit nem tud kezdeni itthon. Tehat itthon ahogy szeretnel nyitni mit tudom en egy szamlat vagy venni egy autot vagy lakast, akarmit, illetve bejelentetten dolgozni azonnal meg fognak talalni. Nem tudom hogy haza akarez-e jonni valaha, de ha igen akkor mindenkepp rendezd a tartozast mert el fogja lehetetleniteni az eletedet. Pont azert mert nem kapsz csekket es biztonsagban hiszed magad. Ezzel csak az a baj hogy ahhoz hogy a nevedre irjak es halmozzak a tartozast ahhoz te nem kellesz. Es szolniuj se kell.
2016. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, nagyon köszönöm a választ!


3-as válaszoló, épp ettől félek, hogy a csekket ugyan nem kaptam meg, de közben "sunyiban" nő a tartozás. Visszaköltözni nem tervezek Magyarországra, bankszámlám sincs, azonban a magyar lakcímem még mindig él, azt nem deaktiváltam - amúgy a szüleim ott élnek.


Kifejezetten kérni ugyan nem akarom, hogy hadd fizessek (mert ugye mi van, ha megúszhatom :D ), de azért jó lenne rendezni a témát.

2016. ápr. 27. 15:04
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezt esetleg hol lehet megtudni, hogy van-e a nevemen függőben lévő tartozás?


Az Oktatási Hivatalt természetesen már próbáltam, de teljesen inkompetesek ez ügyben (is).

2016. ápr. 27. 15:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát tavaszi féléved aktiváltad, de ott hagytad a képzést a felénél és ki is iratkoztál?

"Elméletileg mivel otthagytam a képzést, az igénybe vett aktív félévek felét, azaz 345k-t ki kéne fizetnem"

Érdekelne, hogy honnan van ez az infó.

Egyébként, ha van magyarországi bejelentett lakcímed, lehet lesznek olyan pofátlanok a behajtók, hogy ingóságokat vigyenek el, ha bejutnak az ingatlanba.

Szerintem ezzel foglalkozó jogászt kérdezz meg, valszeg a tanintézménnyel szerződésben álló végrehajtói irodánál van most a függőben lévő tartozásod. Egyébként szerintem baromira nem inkompetensek az OH-nál csak azt várják, hogy személyesen jelenj meg és felfedd magad. Esetleg nem az ügyintéző kisasszonnyal kell értekezned, mert az valóban nem tudhat semmit úgy általánosságban is.

2016. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A sikeres, 9 féléves BSc szintű mérnökképzésem után a tanulmányaimat MSc-n folytattam, mely képzésnek a felvétel dátuma 2013.01.24
2016. ápr. 27. 15:22
 9/14 A kérdező kommentje:

A sikeres, 9 féléves BSc szintű mérnökképzésem után a tanulmányaimat MSc-n folytattam, mely képzésnek a felvétel dátuma 2013.01.24., illetve a jogviszony kezdete 2013.02.01. Ezt a képzést azonban a második félév elején félbehagytam, és csak egyetlen félévig folytattam tanulmányokat.


- szerződést 2013. 01. 24-én írtam alá

- keresztfélévben kezdtem

- a normál képzési idő 4 félév lett volna, de keresztfélév miatt a tárgyépülés miatt 5 lett

- a szak MNA

- egy félév 345 000 Ft-ba került volna költségesen


A féléveim a következőképp alakultak:

- 2012/13/2 (1. félévem): aktív, sikeresen levizsgáztam

- 2013/14/1 (2. félévem): papíron aktív, de már szeptemberben otthagytam az egyetemet, tanulmányokat nem folytattam, nem vizsgáztam

- 2013/14/2 (3. félévem): passzív

- 2014/15/1 (4. félévem): passzív

- ...innentől pedig az egyetem automatikusan törölte a státuszomat.

2016. ápr. 27. 15:24
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
valamit elfelejtettél, kiiratkozni ???
2016. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!