Segitene valaki?

Figyelt kérdés

Hamarosan itt az érettségi biológiából és nagyon izgulok/félek,mert beleszámít a felvételibe.És nagyon ráparáztam. A többi tárgynál nem izgultam. Szeretném ha jól sikerülne. Mire figyeljek a vizsga alatt?

Itthon írok feladatsorokat,de mindig változó (90%,70%,61%,55% es 45%) Nagyon felidegesit,hogy nem akar sikerülni.

Letszi mondjátok valami pozitívat :)


Köszönöm :)



2016. máj. 7. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
5 (ez egy pozitív szám).
2016. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) :$
2016. máj. 7. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudsz mindent. Relaxálj, hallgass nyugis zenéket, aludd ki magad előtte. Előző este már ne nézegesd. Ott helyben pedig a feladatra figyelj csak, próbáld az izgalmat valahogy visszafogni. Nekem vizsgák reggelén segített az is, hogy úgy indultam el otthonról, hogy még utoljára tükörbe néztem, és mondtam magamnak: "sikerülni fog!" Ügyesen :)
2016. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugi. Nekem még van olyan 15 oldalnyi követelmény :DDDD

De szerintem átnézem a genetikát,meg az állatokat. Aztán annyi. Istenre bízom magam :DDD

2016. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

hát én még átnézem a nagyobb anyagokat holnap utána már tényleg pihenek ^^^

Ahogyan írta a második válaszoló,hogy relaxáljak,hallgassak nyugis zenéket és nézzek bele a tükörbe köszönöm :)

A

2016. máj. 7. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Az írásbelinél: először nézegesd végig a feladatsort - de ne azért, hogy pánikba ess, hanem, hogy kiválaszd a kedvencet, amivel kezded (azt érdemes, ami könnyebb, megy, szimpi, akármi). Azután a kiválasztott feladatnak láss neki. Figyelmesen olvasd el a kérdést, értelmezd, tesztnél nézd meg a válaszlehetőségeket. Ha bizonytalan vagy a helyes válaszban, hallgass a megérzésedre! Tudd: ha javítod a bizonytalan választ, akkor 3-ból kétszer a jót rosszra változatod! (Statisztikai átlag, és igaz.)

Kifejtősnél érdemes piszkozati lapra próbálkozni először a megfogalmazással - így nem firkálod össze a dolgozatot, és nem kell a margóra szorítani a második-negyedik válaszvariációt. Ha a kérdés összetett, válaszolás után olvasd el újra, és ellenőrizd, minden részére válaszoltál-e.

Ha emeltet írsz, az esszénél különösen figyelj a kérdésekre, részkérdésekre. Inkább részletesebb, bővebb választ adj, mint rövidet, tömöret, mert lehet, hogy arra is jár pont (legfeljebb nem, és potyára dolgoztál).

Ha írtál már érettségi dolgozatot, látod, hogy az idő bőven elég rá. Nem érdemes sietni, kapkodni, mert az hibák tömegét okozza: félreolvasás, elírás, más betű beírása.

Mindenki "benéz" néhány feladatot. A lényeg minél kevesebb ilyen hiba legyen (nem mindegy, hogy 4 vagy 25 pontot vesztesz miatta)!

A végén érdemes újra átolvasnod az egészet. Még egyszer: itt már csak akkor javíts, ha biztos vagy benne, hogy valamit nem vettél észre vagy elírtál! Különben 3-ból kétszer a jót rosszra ... tudod!

Vigyél magaddal vizet, csokit, szőlőcukrot (a majszolás megnyugtat, a csoki boldogsághormon(analógo)t tartalmaz).

Érdemes vinni egyszerű számológépet, meg 1-2 vonalzót (grafikonoknál jön jó!), meg a higgadtságod maradékát.

Hidd el: nem fognak ott helyben főbe lőni, sőt porig alázni sem, ha nem sikerül! Minél jobban úgy érzed, ettől függ az egész életed, a stressztől annál rosszabbul fogsz teljesíteni. Szóval: ne tolj ki magaddal, őrizd a józan eszed minél tovább! :-) (Mély légzés, nyugodt mozdulatok, körültekintés.) Ne vegyél be semmi olyat(kávé, alkohol, nyugtató, energia ital, csodafőzet, mittudomén), amit azelőtt nem próbáltál ki többször, mert nem várt eredményt hozhat (hasmenés, rosszullét, kábaság, bealvás, szívdobogás)! Nem kell színesíteni az érettségit a mentőkkel!:-P

Tényleg az a legfontosabb, amit fentebb írtak: hidd el, hogy meg tudod csinálni! Mert tényleg tőled függ a teljesítményed!

Nagy kalappal szerdán!

2016. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat :) Közepezni fogok majd :) Igen ahogy itthon töltögetem a feladatokat észre vettem,hogy bőven elég a két óra :)Igen ,tudok abba a hibába esni,hogy nem olvasom el rendesen a kérdést és írom rögtön a választ :/ Szóval beletartozok abba a statisztikai számolásba :/ Próbálok nyugodt maradni és nem úgy felfogni,hogy ezen múlik az egyetemi bejutásom. :D Készülök rendesen és akkor tudom,hogy minden tőlem telhetőt megtettem :$ :D
2016. máj. 8. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!