Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A felsőoktatási szakképzés...

A felsőoktatási szakképzés csak időpocsékolás lenne? Minél több véleményre kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

Alapszakra a központi ponthatár miatt jelenleg esélyem sincs bejutni, gazdálkodási és menedzsment szakról lenne szó.

A felsőoktatási szakképzés és az önköltséges alapképzés között dilemmázom. Nem tudom melyik érné meg jobban: elvégezni a felsőoktatási szakképzést majd az azzal szerzett pluszpontokkal államilag támogatott alapszakra átmenni ezzel meghosszabbítva a képzést vagy bevállalni az önköltséget diákhitellel?


2016. máj. 8. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak időpocsékolás. Akkor már inkább egy nyelvvizsgát tennék le, és azzal szereznék plusz pontokat, sokkal hasznosabb lenne. (Kivéve, ha már van nyelvvizsgád.)

Másik lehetőség, hogy elkezded költségesen, javítasz a pontjaidon, és jövőre felvételizel újra, aztán meg elfogadtatod a kreditjeidet. Vagy egyszerűen kihagysz egy évet.

2016. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
A barátnőm lánya utolsó évben rengeteget hiányzott autóbaleset miatt, az írásbeli érettségire sem tudott menni, csak szóbelije volt, az sem olyan, amilyennek tervezte, nem lett meg a minimum pontja a fősulihoz. Pótfelvételivel jelentkezett foszk-ra. És ott jött rá, szeptemberben, hogy négy év múlva pont olyan diplomája lesz, ha elvégzi ezt, meg rövidebb idő alatt a fősulit, mintha oda ment volna. CSak így kb 400ezerrel olcsóbb... ( azon a szakon alig van államis hely)
2016. máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Nekem van fsz-em és annyit ér, mint bármely mezei OKJ, munkakeresésnél semmi előnyöm nem származott belőle, csak az állami féléveidet pazarolnád el vele, felesleges belevágni.
2016. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!