Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy másodikos...

Mit jelent az, hogy másodikos vagy első vagyok a gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Hetedikes vagyok és gimnáziumba járok de nem tudom mit jelent. Idén kezdtem a gimit. Akkor elsős vagyok?
2016. máj. 8. 12:39
 1/3 anonim válasza:
59%
Nem mert általános iskolai tanulmányokat végzel csak egy gimnáziumi intézetben. Majd ha kilencedikes leszek akkor fogsz végezni középiskolai tanulmányokat majd akkor leszel elsős.
2016. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, rosszat mond az első. A hatosztályos gimnáziumban igenis gimnáziumi tanulmányokat folytatsz, mert magasabb szinten megy, mint általánosban.

Unokatesóm most hatodikos a Radnótiban (azaz gimi másodikos, mert nyolcosztályos gimi részre ment), és sokkal erősebben tanulják a tantárgyakat, picit máshogy is, mintha általános iskola hatodikba járna.


Szóval, ha elsős vagy a gimnáziumba, ez a gimnázium első évét jelenti. Tehát, ha hetedikes vagy hatosztályos gimnáziumban, akkor elsős vagy.

Ha pedig valaki négyosztályos gimnáziumba ment, és most kilencedikes, akkor ő is gimnázium elsős.

Nyolcosztályosban pedig az ötödikes számít elsősnek.


A másodikost már magadtól is ki tudod találni :)

2016. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. máj. 12. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!