Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mentőápolónak hogyan tanulhato...

Mentőápolónak hogyan tanulhatok? Hol tanulhatok, és mennyire keresett a szakma?

Figyelt kérdés

Olvastam sok ilyen kérdést ezen a honlapon , néztem a OMSZ oldalát, kérdeztem mentőállomásokat, de sehol nem kaptam friss választ!


Mentőápoló szeretnék lenni, azt tudom, hogy egy hónapos az oktatás és a tananyagot már le is töltöttem a OMSZ honlapjáról, de nem tudom,hogy hol kell jelentkezni egy ilyen oktatáshoz???... Néhány helyen azt írták, hogy sétáljak be a legközelebbi mentőállomásra és segíteni fognak, viszont ezt tényleg így kell csinálni vagy van egy központi hely ahova kell menni? Mennyire örülnek egy újoncnak a mentőállomáson? Tényleg vállalni kell ,hogy 3 év alatt megszerzem a szakápolói képzést? Keresett szakma ez ma Magyarországon?


Emellett sok rosszabb és jobb kommentet olvastam a szakmával kapcsolatban ...Kérdésem,hogy mennyire együttműködőek a betegek (itt csak egy átlagot kérdeznék)


Remélem nem tettem fel ostoba kérdéseket és tudok nekem segíteni friss információkkal!!!!!


Köszönöm


24 éves / Fiú



2016. máj. 11. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha nincs ápolói végzettséged, csak érettségid, először a kétéves gyakorló mentőápoló képzést kell elvégezned, utána ráépülő képzésként (1 félév) a mentőápolóit. Az első képzésnek legalább a fele gyakorlat (50-60%), lehet nappali és esti képzési rendszerben végezni. Azt javaslom, menj be a lakhelyeden vezető mentőorvoshoz, jelentkezz munkára, közben nézz körül, hol indítanak a lakhelyeden gyakorló mentőápoló képzést, ha szerencséd van, az OMSZ beiskoláz (fizetős a képzés), de a jelentkezést, papírokat, alkalmasságit stb. neked kell intézni.

Valszeg örülni fognak neked, mert hiányszakma, de ne várd, hogy tutujgatnak, általában nem ilyen a gárda, elvárás, hogy légy talpraesett, határozott. A betegek együttműködése változó, attól is függ, milyen lakossági környezetben mentőzöl. Más a kisebbségi (elnézést, de tapasztalat), akinek szombat hajnalban fájdul meg elviselhetetlenül a térde, meg más az egyedül élő falusi nénike, aki már olyan rosszul van, hogy megváltóként tekint a mentőre.

2016. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!!!
2016. máj. 13. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!