Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE óvónői alkalmassági...

ELTE óvónői alkalmassági vizsga tapasztalatok? Tényleg nagyon szigorúak? Nem voltam elő alkalmasságin, és nem tudom mire számíthatok. Ha például kottaolvasást nem tudok, vagy nem megy olyan szuperül az éneklés, már meg is buktatnak?

Figyelt kérdés

ELTE óvónő

alkalmassági vizsga



#alkalmassági vizsga #ELTE óvónő
2016. máj. 13. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, de azért szabad egyszerű kis pentaton dalokat tanulni... ez nagyon jó: Kodály: Kis emberek dalai - szerintem hanggal is megtalálod az interneten.

[link]

2016. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én Széchenyi Egyetem tanítóin voltam még februárban vagy januárban, de Eltere is jelentkeztem tanitóira, és oda elfogadják a Széchenyis eredményem is szóval szerintem kb ugyan az a kettő. Tehát nekem úgy volt,hogy bementem, olvastak névsort, kikellett tölteni egy lapot, majd ének,olvasás,tesi vizsgák jöttek. Éneknél nekem csak énekelnem kellett egy dalt és ennyi. Nem volt se kotta, se szolmizálás, semmi. Olvasásnál viszont nagyon figyelnek. Kaptam három szöveget. Egy nyelvtörőt, egy hosszabb szöveget egy meséből, és egy verset ami szintén nyelvtörős volt és ahol artikulálni kellett. Itt volt aki elcsúszott. Figyelik hogy mennyire tudod szépen ejteni a szavakat, hogy tudsz artikulálni stb..

Majd a tesis jött. Itt futni kellett 5 kört a teremben, utána páros labdajátékok, gerenda, zsámoly átugrás, hullahopp karikákba ugrálás,pici torna, és ennyi. Nekem ennyi volt az alkalmassági. Szerintem Eltés sem tér el sokban ettől :)

2016. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából csak az ének-zene résztől tartok, mert nincs valami szuper hangom, de azért szeretek énekelni, csak nem nagyon szoktam vele dicsekedni. ELTE-n 20 népdalt kell tudni fejből, de nem tudom igazából mi értelme, ha csak néhányat kell elénekelni, de lényeg, hogy ez az elvárás. Vagy szerintetek elég ha csak 10-et tanulok meg? Illetve 6 évig gitároztam zene suliban és van is róla egy alapfokú bizonyítványom, ha azt bevinném megmutatni, segítene esetleg valamit?
2016. máj. 13. 16:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

felesleges szerintem :D

Irj össze 20 dalt és abból tanulj meg 3-at és ennyi

Nem fognak elénekeltetni veled 20-at :D

2016. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
ha gitárral kíséred a kis dalokat - nagyon fog tetszeni!!! nem kell bonyolult, Kodály szerint óvodában a pentaton dalok a jók, két- három hangból is mehet, l. Kis emberek dalait. Vidd a gitárt és dalold azokat!
2016. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2016. máj. 13. 18:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Végzős óvós vagyok az ELTE-n

Nem szigorúak, de elvileg az olvasás-résznél igen. Előttem sorba küldték el az embereket felülvizsgálatra, engem nem, pedig rosszabb votam a többieknél. Éneknél énekelj tisztán és üsd az ütemet. Kottaolvasásnál megadják az első szolmizációs hangot és te végigszolmizálod. Ha nem elég nekik amit orr produkálsz, elküldenek felülvizsgálatra, ami azon a napon történik, csak egy másik teremben és ugyanaz zajlik le.

Ha van még valami kérdésed, nyugodtan írj. :)

2016. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gitárt ne vigyél!.

Itt nem azt nézik milyen jól tudsz kisérettel énekelni, hanem hogy mennyire tiszta a hangod, mennyire jól tudod kiénekelni a hangokat. Ne vigyél szerintem

2016. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
vigyél csak hangszert, ha megy néhány gyermekdal - biztos hogy sok plusz pontot ér!!
2016. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne vigyél hangszert! Vidd a 20 nem gyerekdalt, hanem népdalt, mert nem a gitározásodra kíváncsiak. Ez egy alkalmassági, méghozzá a hangodnak az alkalmassága.

(Én vagyok a végzős óvós)

2016. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!