Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves szóbelik. (ELTE) Mit...

Elsőéves szóbelik. (ELTE) Mit illik felvenni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szent meggyőződése, hogy ő farmerban és valami (mintás) pólóban teljesen jó lesz szóbelikre. Szerinte túl izzadós, és nem tudná elviselni 40 fokban (bár még eleve nincs is annyi...). Szerintem ebből a szempontból viszont teljesen mindegy, hogy farmerban vagy valami illendőbb nadrágban megy az ember.


Én szeptemberben megyek egyetemre, nem vagyok az öltönyök híve túlzottan, de azért tartom, hogy egy akármilyen szóbeli vizsgára valami normális, fekete nadrág és egy elegánsabb felső az elviselhető kategória. Rokonom szerint náluk (SZTE) volt, akit kiküldtek a szóbelijéről, mert túl slamposan jelent meg.


Ti elmennétek kék farmerban és mintás pólóban a szóbeli vizsgákra? Mi a bevett az ELTE-BTK-n? Tényleg kirakhatnak a szóbeliről, vagy érhet hátrány miatta, ha nem öltönyben/elegánsan jelenik meg az ember, csak hétköznapi cuccokban?



2016. máj. 20. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szóbelire illik kiöltözni :)
2016. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm a btk-ra jár, ő mondta, hogy farmer pólóban mennek szóbelizni. Ez szak és tanárfüggő elsősorban, mivel te jársz oda, neked kell tudni, érdeklődj a felsőbb évesektől.

Az ÁJK-n az a szokás, hogy ing nyakkendő, zakó még nyáron is. Nem tudok olyanról, aki nem így jött.

Hátrány elviekben nem érhetne, de mivel a szóbeli vizsga 100%-ban a tanár döntésén és benyomásán múlik, emiatt érdemes legalább egy ing + normális nadrág.

2016. máj. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#2 - Nem én járok oda, és nem is oda fogok járni, de én is javasoltam az ismerősömnek, hogy érdeklődjön a felsőbbévesektől. De hát, ha meg sem hajlandó fontolni az elegánsabb öltözéket, ő tudja...

2016. máj. 20. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Soha nem mennék farmer-pólóban szóbelire. Akkor sem, ha mások abban mennek. Egyszerűen azért, mert igénytelen dolog. A vizsga az vizsga, súlya van. Megérdemli legalább a minimális tiszteletet.
2016. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én fekete farmerben, fehér blúzban és magassarkúban tettem le az összes vizsgám (szte-btk)
2016. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 - Én is így gondolom. De még az #5-ös által említett fekete farmer is a legminimálisabb elvárás lenne.


De nem vagyunk egyformák. Nincs az a pénz, hogy meggyőzöm az ismerősömet, hogy illetlen és igénytelen, amire készül. Keze rá.

2016. máj. 21. 06:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ELTE-BTK-s vagyok. Nincs előírva szóbelire, hogy miben kell menni, de én mindig valami "elegánsabb" ruhát igyekszem felvenni, már csak azért is, hogy megtiszteljem a tanárt, meg nekem is több az önbizalmam, ha nem slamposan megyek oda. Még nem hallottam arról, hogy valakit kidobtak volna, de sokat számít az első benyomás és az mindenképpen jobb, ha rendesen van felöltözve az ember.
2016. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!