Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen indokkal lehet emelt...

Milyen indokkal lehet emelt testnevelés érettségin csak szóbelizni?

Figyelt kérdés
Csak a szóbelit csinálnám, gyakorlatit nem

2016. máj. 23. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Mivel ez nem egy kötelező érettségi tárgy, nem lehet a feléről felmentésed... Semmit sem ér a testnevelés érettségi, ha a gyakorlati részt nem csinálod meg. Azzal sem tudsz érvelni, hogy neked valahova kell ez az érettségi, mert ha olyan helyre mennél tovább, akkor ott is csinálnád később a gyakorlatot, tehát semmilyen olyan akadályozottságod nem lehet, ami miatt most ne tudnád a gyakorlati részt is megcsinálni. Válassz másik érettségit választhatónak, elég sok a lehetőség...
2016. máj. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ez kicsit olyan, mintha az emelt matematikán is csak a szóbelit csinálnád meg. Remélem érted, hogy mire gondolok. A matematika nem működik, csak számolással, a testnevelés meg nem működik csak mozgással. Amúgy, ha eltöröd mondjuk a lábad, akkor előfordulhat, hogy kétszer szóbelizel, mert kiesik a gyakorlati. De a volt matematika tanárom mindig azt mondta, hogy röhögni jár el a tesi érettségire, pont amiatt, mert még a gyakorlatit sem tudják teljesíteni, hát még az elméletit. Ha még azt sem tudja az ember, hogy hány fős egy focicsapat, akkor tényleg nem érdemes elmenni tesiérettségire. Főleg, hogy ez még csak középszint volt.
2016. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem a dolgot, csak sajnos elrontottam a felkészülésemet, és szeretném a lehető legtöbb pontot megszerezni. :(
2016. máj. 23. 12:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem kívánságműsor. Ha olyan súlyosan megsérülsz, hogy fizikailag képtelen vagy teljesíteni a gyakorlati részt, akkor az igazgató engedélyezheti neked a két szóbelit, és záradékként bekerül a bizonyítványodba, hogy két szóbelivel kaptál érettségit, ami nem jogosít fel szakirányú továbbtanulásra. Tehát ha a felvételidhez kell a tesi, akkor máris buktad a felvételit. Mehetsz majd legközelebb pénzért. Vagy nem kéred a két szóbelit, és ősszel ingyenes pótlót teszel a gyakorlati részből, és később mész egyetemre.

És még azzal is együtt kell majd élned, ha netán direkt okozol sérülést magadnak, hogy gyáva módon megfutamodtál magad elől, és nem merted vállalni a gyenge felkészülés következményeit. Az én szememben a tesiérettségi egy kicsit a bátorságról is szólna.

Jobban jársz, ha végigcsinálod rendesen, és kihozod belőle a legtöbbet, amit most ki tudsz hozni.

2016. máj. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként diplomával rendellezem 23 évesen, annyi eszem van hogy ne okozzak magamnak sérülést... A munka miatt nem tudtam felkészülni nem azért mert feküdtem otthon. Csak a lehetőségeimről szerettem volna tájékozódni
2016. máj. 25. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!