Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akkor hogyan is zajlik az...

Akkor hogyan is zajlik az emelt angol szóbeli?

Figyelt kérdés

Már többféle verziót hallottam.

1.:

-Kiskérdések, társalgás. (Ezt nem értékelik.)

-Vita.

-Önálló témakifejtés.

2.:

-Kiskérdések, társalgás. (Amit nem értékelnek.)

-Első téma, ezt a vizsgázónak kell kezdeményeznie és belevonni a vizsgáztatót.

-Vita.

-Önálló témakifejtés.

3.:

-Kiskérdések, társalgás. (Amit nem értékelnek.)

-Egy konkrét téma amiről a tanár kérdezget és csak válaszolni kell. (Értékelik.)

-Vita.

-Önálló témakifejtés.


Szóval akkor most melyik a helyes? Vagy ha nem így alkor hogy?

Esetleg ha voltatok már emelt angolon akkor emlékeztek, hogy mit húztatok? Mert hallottam olyan elvont témákról is amiről eszembe nem jutna semmi sem. Nemrég gyakoroltam az angol tanárommal, és vele a genetikailag módosított gyümölcsökről kellett beszélni. Ezek tényleg előfordulhatnak?


2016. máj. 23. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt google a barátod.

Másrészt gondolom lusta vagy, de ha mindenki mást mond, akkor én most mondok egy harmadik verziót és pont azt fogod elhinni?

Harmadrészt így van:

1. Bevezető társalgás, amit nem értékelnek

2. Kiskérdések

3. Vita

4. Önálló témakifejtés képek alapján

Idén megyek emelt angolra. Elvont témák tényleg előfordulnak, ezekre az esetekre kell, hogy véleményed legyen vagy, hogy hazudni tudj.

2016. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én novemberben csináltam az emelt angolt, megkaptam a lehető legrosszabb debate témat (Space exploration is a waste of our sources). A tippem ehhez a részhez, hogy ugye választhatsz, hogy ellene vagy mellette érvelsz, szóval fontos, hogy átgondold, melyikhez van több ötleted. Azt válaszd, amihez kettőnél több ötleted van, akkor nem lesz semmi gond. (:
2016. máj. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy Google a barátom de mikor kerestem példafeladatokat, nem értettem, hogy mik azok a kérdések a vizsgáztató lapján, és, hogy miért nincs semmi abból a vizsgázó lapján, és hát tisztán akartam látni, hidd el nem vagyok lusta :) Köszönöm a válaszodat, és a másodiknak is! :)
2016. máj. 31. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!