Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyenek a szegedi egyetem...

Milyenek a szegedi egyetem kolijai?

Figyelt kérdés
Nekem kell majd kolit választanom, vagy kijelölik, hogy melyikben lakhatok? Mert pl. megnéztem a Mórát, és a képek alapján nem igazán tetszett.. Illetve hol a "legjobb" a kolis élet? Minden kolis élményt is szívesen olvasok. :)
2016. máj. 25. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na ez nálam úgy történt, hogy tavaly nyáron mikor már tuti volt h felvettek a szakra, pályáztam ugye kolira.....azaz te választhatsz magadnak egyet amelyik szimpi. Én a Mórát jelöltem be, mert szerettem volna viszonylag egy kollégiumhoz képest nyugis helyen tanyázni + elég szép környéken is van és a képek alapján sem ítéltem meg lepukkantnak + a szoc.felmérő alapján gondoltam jó eséllyel is indulok. Majd később kaptam egy szép elutasító levelet, h "helyhiány" miatt nem tudnak fogadni...de valahova mivel h jelentkeztél ők kötelesek elhelyezni szóval így is történt, kaptam egy helyet a Károlyiban. Idő és pénz hiányában nyilván nem volt más választásom, le is húztam egy évet ott DE elég is volt.

Ha nagy társasági ember vagy akkor biztosan szeretnéd, mert szinte mindennap partizik valaki vagy ünnepel, a lényeg h picit sem nyugis, az egy év alatt megtanultam zenével tanulni bár a végére egész jól adaptálódtam az alapzajokhoz és a retardált zenékhez amit maxon nyomattak. A másik vicc erről jut eszembe, h tanultam én könyvtárban és más random helyeken, de mikor reggeltől késő délutánig ülsz vagy feszületben vagy mert addig tartanak az óráid hát nyilván utána már a kényelemre vágyik az ember (a szobájában).

Egyébként mindennap takarítanak délelőtt 10 körül szóval annyira nem vészes egész tiszta tud lenni, leszámítva h a telibe hányt wc esélye minden este fent áll.

Persze nem mindenkit és nem is sok mindenkit ismertem meg, azért annyit leszűrtem h elég léhűtők élnek itt, akiknek nem fontos annyira a tanulás vagy az h csúsznak 1-2 évet, csak "BULI, PIA" legyen.

Igazából tudnék cifra sztorikat mesélni, de nem szeretnék részletekbe bocsátkozni még a végén valaki magára ismerne itt, az meg elég kellemetlen lenne.

Am a sok rendezvény miatt, olyan mintha középsulis osztály lennétek, már aki részt vesz benne...ilyen h koli kirándulás stbstb.... nekem ez sok és nem csak itt úgy alapvetően nem látom értelmét. Én csak egy lakhelyként kezelem és nem kapcsolatépítést vagy szórakozást látok benne. Az meg h az elsősök miatt csinálják a felhajtást blabla hát nem tudom, én egyedül is feltaláltam magam, minden infó meg van adva, van szád akkor kérdezel és ok minden.Most hirtelen nem jut eszembe más, de ha van konkrét kérdésed szívesen válaszolok :)

am a Hermanról, Öthalmiról eddig csak jókat hallottam)

2016. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, hogy milyen szakra jelentkeztél mert pl.: az orvos hallgatóknak előre kijelölt kollégiumuk van. A BTK-sok, TTIK-sok karközi kollégiumokban vannak (Móra, Károlyi, Herman, Öthalmi). Az előző hozzászólóval egyet tudok érteni. De ez egyén függő valakinek bejön az egyik hely valakinek nem.
2016. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
TTIK-n jelentkeztem biológiára.
2016. máj. 27. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor majd a Mórába, Hermanba, Károlyiba vagy az Öthalmiba jelentkezhetsz. Ha szereted a pörgést akkor a Károlyi jobb. De ha nyugisabb vagy akkor inkább a Móra vagy a Herman. Az Öthalmi is jó, de sajnos a város legszélén van és csak félóránként van busz. A Móra jó koli, a képek nem mérvadóak. Elég sok program van és jó a közösségi élet. :)
2016. máj. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!