Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni. Gyógyszerés...

Nem tudok dönteni. Gyógyszerészeti vagy orvosi?

Figyelt kérdés

Nem azt várom el, hogy itt idegen emberek döntsenek helyettem, csak segítsetek. Szívesen várok olyan válaszolókat akik tudnak nekem mesélni az egyik és a másik szakról is.


Eddig amúgy biztos voltam abban hogy orvosi, a sorrendet is így jelöltem meg (első 4 helyre beírtam az összes orvosit és 5., 6. helyre gyógyszerészt).

De mostanra már elbizonytalanodtam, nem érzem azt hogy én képes lennék elvégezni azt a szakot, nincsenek kötélidegeim. Az ismerőseim nagy része azt mondja, hogy a gyógyszerész jobban illene hozzám. A kémiát nagyon szeretem, szívesen foglalkoznék vele, de a számítások nehézkesen mennek.

Gondolom a gyógyszerészeti semmivel sem könnyebb, de nem tudom.

Tényleg annyira elbizonytalanodtam :(


Kérlek írjátok meg a tapasztalataitokat a szakokkal kapcsolatban, hátha segít a döntésben.

(Július 12-ig még van lehetőségem sorrendet változtatni, szóval addigra meg kéne születnie a döntésemnek :/)



2016. máj. 27. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azon gondolkodj el, hogy később mit szeretnél csinálni.

Inkább egy gyógyszergyárban, patikában képzeled el az életed, vagy közvetlenül a betegellátásban dolgoznál inkább?


Ne azon agyalj, hogy melyiket a könnyebb elvégezni, mert úgy is az a könnyebb, amit szívvel-lélekkel tud csinálni az ember.

2016. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én közvetlenül az embereken szeretnék segíteni, ezért akartam mindig is orvos lenni. De olyan emberek mondták nekem azt, hogy a gyógyszerész jobb lenne hozzám, akiknek a véleményére adok és jól ismernek. :/
2016. máj. 27. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Néha külsős szem többet lát. Nekem pont fordítva volt, ezért döntöttem az orvosi mellett, és jól tettem, bár akkor még nem gondoltam volna. Az, hogy nehezen mennek, egy dolog, gyakorolni lehet, de ha szereted a kémiát, nos... mást megszeretni szerintem nehezebb lenne, mint kémiafeladatokat gyakorolni.
2016. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont, hogy nem nagyon kell másokra hallgatni. Én gimiben azt is megkaptam, hogy akkora oltári nagy paraszt vagyok, hogy semmiképp se menjek beteg emberek közelébe. Érdekes módon szerintem kifejezetten türelmes, empatikus, készséges és kedves vagyok a páciensekkel, és ezt nem csak én gondolom így, hanem ez a visszajelzés is.


Ha betegekkel akarsz foglalkozni, akkor orvosira menj.

2016. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek! Ha közvetlenül a betegekkel szeretnél foglalkozni, akkor mindenképp az orvosi!:)
2016. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én középiskolásként imádtam a bioszt és a kémiát, viszont érdekelt minden, ami az alkotást, művészkedést jelentette. Művészeti suliba is beiratkoztam, imádtam! De éreztem, hogy ez hobbi és szeretnék valami komolyabb dolgot csinálni, amivel segíthetek. Elmentem önkénteskedni egy egészségügyi területű cégnél és azt is imádtam, mindennél jobban. Viszont mikor először felhoztam, hogy lehet, hogy orvos lennék... Hát hogy is mondjam. Senki nem értette, mindenki azt mondta, hogy te művész vagy, nézd ilyen és ilyen díjakat nyertél ezzel és ezzel az alkotásoddal. Mire mennél te orvosként? Rájuk hallgattam... Nem kellett volna... Most ott járok, hogy elkezdtem egy olyan szakot, amit az első félévnén otthagytam, mert nem éreztem magam jól benne. Elmentem ilyen-olyan cégekhez dolgozni... telt, múlt az idő és 26-évesen döntöttem el, hogy mégis orvos akarok lenni. Most, hogy eldöntöttem, nincs kétségem, viszont bánom, hogy másokra hallgattam. Elvesztegettem jónéhány évet, azért mert nem találtam a helyem. Jelenleg magánórákkal készülök az októberi és a következő májusi érettségire. Nem mondom, hogy az orvosi a te pályád, csak azt mondom, hogy képzeld magad mindkét helyen és döntsd el TE!!! Akár menj be a kórházba, sétálgass úgy, mintha ott dolgoznál, vagy egy gyógyszertárba. Érezd magadénak a munkát, így talán egyszerűbb lesz eldönteni. Bocsi, hogy hosszú lett, de remélem érted, miről beszélek! Sok sikert kívánok és olyan döntést hozz, amit nem bánsz majd évek múlva sem :)
2016. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2016. jún. 3. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!