Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogorvos szeretnék lenni,30...

Fogorvos szeretnék lenni,30 évesen, mennyi esélyem van rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyermekkoromban terveztem már hogy orvos leszek. De máshogy alakult az életem. Viszont egyre nagyobb vágyat érzek a fogorvoslás iránt. Késő elkezdenem? Sanos nem erettségiztem erős egészségügyi gimnáziumban. Teljesen más iranyú középiskolai érettségim van és elég gyenge (magyar 4, matek 2, történelem 2, német 2,imformatika 3). Szóval az a kérdésem, hogy egyrészt érdemes e elkezdenem. Másrészt hogyan kezdjek neki, a jelenlegi rendszerrel nem vagyok képben. Várom az érdemben hasznos információkat. Az 5 év meg ehhez hasonló dolgok nem riasztanak el.

Köszönöm szépen.



#fogorvosi ellátás #fogászat fogorvos képzés
2016. máj. 27. 23:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nos, egyik jelenlegi érettségi eredményed sem számít felvételinél, mert fogorvos szakhoz kötelező az emelt szintű biológia érettségi ÉS emelt szintű fizika VAGY kémia. Hogy ez szerencse-e vagy sem, azt döntsd el Te.

Egyébként ha érzel magadban kitartást ahhoz, hogy először is felkészülj ezekre az amúgy sem könnyű érettségikre, majd utána elvégezd, akkor csak sok szerencsét tudok kívánni, megéri!

2016. máj. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
És eddig nem jártál felsőoktatásba? Ez azért lényeges, mert akkor ez esetben államilag ösztöndíjas ("ingyenes") képzésen tanulhatnál. Az állam 12 félevet finanszíroz, szóval ha valamennyit már tanultál felsőoktatásban (államilag támogatott formában) akkor ebből lejön jónéhány félév. Sajnos az orvosi/fogorvosi karokon a térítéses képzés díja nagyon magas 1 millió Ft körül van félévente.
2016. máj. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem úgy kéne csinálnod, hogy most ősszel elmész egy emelt kémiára mondjuk (a fizikát nem ajánlom, mert az orvosira kell a kémiatudás, a fizika meg kevésbé). Egyszerre is érettségizhetsz, de külön-külön azért könnyebb felkészülni). 2017 tavaszán meg teszel egy emelt szintű biológiát. Szerintem mindenképpen érdemes lehet valami felkészítő tanfolyamra beiratkoznod vagy magántanárhoz járnod. A pontduplázás miatt a korábbi jegyek miatt nem kell aggódni, az kémiát meg az biológiát kell jól megírni. Legalább 80%-ra kéne megírni mindkettőt.
2016. máj. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem felelsz meg a követelményeknek, mert nincs olyan emelt szintű érettségid, ami a szakra kell. Ezeket kellene pótolni először.
2016. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
gondolj bele, hogy 39 évesen még csak egy rezidens leszel, rezidensi fizetésért... előbb kellett volna észbe kapnod.
2016. máj. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdemi válaszokat. Nem jártam felsőoktatásba.

Terveztem, de máshogy alakult. Nem tartok a biológia, kémia emelt szintű érettségitől, vasakaratom van. Világ életemben szerettem tanulni, az érettségim is azért lett gyenge mert másfél év alatt csináltam meg. Más képzéseken (okj) kivétel nélkül színötösre vizsgáztam.

A koromról meg... Igen eszembe juthatott volna előbb és 39 40 éves koromra lehetek rezidens. Ez tényleg ekkora baj? Aki későn kap észbe vagy későn kezdi el már nem lehet teljesértékű orvos? Ennyire értelmetlen lenne belevágnom?

2016. máj. 28. 18:35
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értelmetlen, ha fogorvos szeretnél lenni, akkor ne tántorítson el más!

Ami a kérdés, hogy van-e levelező képzés (szerintem nincs), így ha bejársz hétköznaponként, akkor miből tartod el magad éveken keresztül. Ez a dolog megoldott?

2016. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igazából az anyagi részt meg tudom oldani. Persze nem élek nagy lábon, de menne.
2016. máj. 28. 20:32
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem kövesd az álmaidat :)

Mnej el ősztől egy kémia és biosz tanfolyamra, vagy magántanárhoz. Ha megírod 85-90% fölé akkor szerintem felvesznek. :)

2016. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Sikerült bejutnod?
2019. júl. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!