Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg ennyi idő...

Hogyan tanuljak meg ennyi idő alatt tömérdek matek anyagot, hogy ne bukjak meg? Bővebben lent, nagy a gáz!

Figyelt kérdés

Talán hanyagság, de több, mint 10 egyesem van egész évben matekból. Főként családi okokra fognám (elhalálozás,megromlott kapcsolatok,költözés), persze ez nem érdekli a tanáromat különösebben, meg hát nem lehet tényleges kifogás. Tehát van egy lehetőségem, hogy az összes egyes TZ-met kijavíthatom így "a hajrában" legalább kettesre, plusz az adott anyagból is megírom a TZ-met. Egyszerre majdnem hogy lehetetlen. A matek sosem volt erősségem igazából, külön tanárra sosem volt pénzem, ahogy most sem nagyon. Nyáron a pótvizsga nagyon rosszul jönne, dolgoznom kéne meg egyebek. Másrészt sosem buktam még semmiből, itthon se lenne túl jó vége. Mindegy is. A segítségeteket kérném. Valamilyen oldalakat, videókat, kiskaput, segítséget tudnátok-e adni nekem? Átfogóan a tizedikes anyagról van szó egyébként. Nagyon nagy segítség lenne, fogalmam sincs mit kezdjek magammal, összecsaptak a hullámok felettem.

Előre is köszönöm!

(Tudom, elbaltáztam, aki ezt szeretné közölni már elkésett. Megkaptam.)



2016. máj. 29. 16:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Osztálytársaim enyhén szólva sem segítőkészek, barátaim pedig hasonlóan rosszul állnak, vagy másik városban élnek.
2016. máj. 29. 16:51
 2/13 anonim válasza:
95%

Mondjuk ahelyett, hogy ideirsz tanulhatnal.

A matek az nem olyan dolog, hogy lekell ulni, es bevagni tobb oldalnyi szoveget. Ezt csak megkell érteni, és onnantól kezdve fognak menni a feladatok, kettesre főleg.

Van egy olyan oldal, hogy matekmindenkinek, szerintem ott egész jól elmagyarázzák, hajrá. Sok sikert kívánok. :)

2016. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Hanyadikos vagy egyébként? Ez sem elhanyagolható..
2016. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, pont ezért írtam.. Guglizgatok meg gyakorolgatok de nem bukkantam rá még erre az oldalra. Több ember, több ötlet. Meg is lesem!
2016. máj. 29. 16:57
 5/13 A kérdező kommentje:
10.-es vagyok, írtam is hogy abból az anyagból kell javítanom, persze nehéz kihámozni ennyi töltelékből. Csak gondoltam leírom mi a szitu.
2016. máj. 29. 16:58
 6/13 anonim válasza:
74%

Bocsi, nem láttam, hogy írtad, hogy hanyadikos vagy. :D örülök, hogy segíthettem. :)

Kettest tényleg nem nehéz osszehozni. :)

2016. máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, csak 10 egyessel júniusban szerintem bárhol elvágnának, szóval ha ez vigasztal még az is szerencse, hogy egyáltalán enged javítani :)


Amúgy ami eszembe jut az az ementor.hu, de nem emlékszek milyen mennyiségben vannak fent középiskolai anyagok. Nézd meg a füzetedben milyen feladatokat vettetek, amiket nagyon nyomott a tanár valószínűleg azt fogja kérni. Illetve youtuben gyakorlatilag bármilyen témakört beütsz a keresőbe, pl. függvények, biztos kijön valami magyarázó videó magyar nyelven (csak olyat keress ami neked való, van jópár ami egyetemi tárgyakhoz segít).


Amúgy jól írták, le kell ülni és be kell seggelni, szerintem annyira lehetetlen, de most inkább csak otthon ülj és tanulj. Kárba nem megy, mert ha ne adj isten elvág, akkor már ennyivel többet készültél a pótmeccsre nyáron.


Sok sikert

2016. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok


*Szerintem nem annyira lehetetlen, ezt akartam írni :D

2016. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a zöld pacsik mennek.

A sok egyes ellenére 1,8 körül mozgok, de egy jó jegy értelemszerűen keveset javít. Szóval muszáj hajtani.

Ezekkel pedig könnyebb.

2016. máj. 29. 17:41
 10/13 anonim ***** válasza:
zanza.tv -n is vannak matekos videók..hátha valamelyik segít. Sok sikert!
2016. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!