Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valaki, aki egynél több...

Van valaki, aki egynél több évet kihagyott orvosi miatt? Szerintetek megéri? Köszi.

Figyelt kérdés

2016. máj. 30. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Magyarul nem jött össze a felvételi?


Nekem van több ismerősöm is, aki 2 évet hagyott ki, többet szerintem nem érdemes. Ha érettségi nem jött össze elsőre akkor valószeg csúszni fogsz az egyetemen is, mert érettségi a vizsgákhoz képest semmi (Itt 1-1 tantárgyból kell fél év alatt annyit tanulni, mint gimnáziumban 5 tárgyból 6 év alatt).

2016. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Első: Nekem volt olyan évfolyamtársam, akit harmadjára vettek fel, mégsem csúszott. Ellenben volt olyan is, aki elsőre bekerült elég sok ponttal, mégis csúszott.


Szerintem ha ez az álmod, nem szabad csak amiatt feladni, hogy ki kell hagyni 1-2 évet.

2016. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Rendben, de ha valaki 2 év tanulás után se tudott (azaz 3 érettségi után se) felvételt nyerni, akkor hogy fog rendesen felkészülni a vizsgákra?
2016. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én is így voltam vele, harmadszorra kerültem be, megéri várni, az ember dolgozik közben, tanul, komolyodik. Engem azért nem vettek fel. mert elbuliztam magam, de most orvosin túl vagyok a harmadik éven csúszás nélkül (kopkopkop). Első évben dolgoztam, kerestem pénzt magamnak, aztán elkezdtem a biológia szakot, ahol rájöttem, hogy én orvos akarok lenni, és úgy tanultam. belejöttem a tanulásba, a munka közben meg rájáttem, hogy nem, nem akarok árufeltöltő lenni egész életemben
2016. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Túlértékelik egyesek azt az egy évet... 6 év az orvosi alaphangon, ennyit így is elvesz az életedből, akkor az az egy év mit számít már?

Engem elsőre felvettek, de utólag bánom, hogy nem hagytam ki egy évet lazításra.

2016. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Rendben, de ha valaki 2 év tanulás után se tudott (azaz 3 érettségi után se) felvételt nyerni, akkor hogy fog rendesen felkészülni a vizsgákra?"


Úgy, hogy az egyetem teljesen más, mint az érettségi. Mint mondtam, van olyan évfolyamtársam, aki nem elsőre került be, mégsem okozott neki gondot az egyetem.

2016. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy van, még több olyat is ismerek, akit harmadszorra vettek csak fel. Általában azt hallani, hogy ők jobban megbecsülik a helyüket és én is ezt tapasztalom. Engem ugyan felvettek elsőre, csúsztam is két évet, de ha mindenáron orvos szeretnél lenni, pár év ne érdekeljen!
2016. júl. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

van egy idegsebész ismerősöm. elárulta egy beszélgetés alkalmával,hogy harmadjára jutott be az orvosira. azóta nyílván elvégezte az egyetemet és dolgozik is már jó pár éve. így utólag mit számít,hogy nem vették fel elsőre vagy másodjára? az a lényeg,hogy végül felvették és elvégezte.és most jó a szakmájában. aki nem jó,az úgysem marad bent. ugyanúgy kieshet az is,aki elsőre jutott be.

amúgy összesen a gimnázium után még 12 évet tanult ,mire idegsebész lett. az a 2 év ameddig nem jött össze eltörpül ennyi idő mellett.

2016. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez valóban így van, DE nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal nehezebb a bennmaradás, mint az érettségi, értsd ez alatt azt, hogy 1-1 vizsgára többet kell egyes esetekben készülni, mint az egész érettségire.


Kivételek ugyan vannak, de akit nem vettek fel másodjára se sehova annak azért érdemes elgondolkodnia azon, hogy tényleg bírni fogja e.

A vidéki orvosi egyetemek felvételi ponthatárait teljesíteni egyáltalán nem olyan nehéz.

2016. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!