Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a magyar, matek, nyelv,...

Ha a magyar, matek, nyelv, töri és választott tárgy ötös, de van egy hatodik érettségim, ami négyes, kitűnőnek számít az érettségim?

Figyelt kérdés

Mármint, igazságtalannak hangzik, hogy más öt tárgyat ugyanúgy teljesít, mint én, aztán a második emelttel túlvállaltam magam, és ő kitűnő, én meg nem, de azért a bizonyítványomban lesz egy négyes is. Igen, tudom, hogy sehova és semmiben nem számít, és pont az a diák voltam, aki nem volt maximalista soha, és nem érdekelték az ilyesmik, de teljesen véletlenszerűen ötös lett a matekom, a törimen meg két 0

pontot kéne javítanom, és rájöttem, hogy valahol nagyon szeretném elmondani magamról, hogy először és utoljára életemben kitűnő voltam, szóval érdekelne, hogy veszik ezt számításba. :D



2016. jún. 1. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha csak az érdekel, hogy ötös legyen az is, akkor jelentkezz ismétlőre jövőre abból az egy tárgyból...

Amúgy meg aki ezért gúnyolódik, azt küld el a f...ba. Neki meg nincs 6. tárgy, mond meg hogy olyan gyáva, hogy csak a kötelezőn felül nem mer bevállalni semmit.

2016. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja amúgy pár napon belül elmúlnak ezek az érzések, aztán már csak örülsz neki hogy végre elfelejtheted a középsulit...
2016. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Fogok, mert felvételi tárgyam, és nem biztos, hogy felvesznek vele. :D És jesszus, dehogy is, senki nem gúnyolna ki, ha csak 4,9 lenne az átlagom, jó iskolába járok, de ott is relatíve a jobbak között vannak az írásbelijeim, semmi okom szégyenkezni. Mármint tényleg semmi, összetartunk a többiekkel, és együtt röhögtünk a hülyeségeinken akkor is, amikor megtekintettük a dolgokat. Csak például, akinek kitűnő az érettségije, arra nálunk veri a mellkasát a kerület meg az iskola, a polgármester még csinál is valamit asszem, meghívást vagy oklevelet, és eddig távlatokban se gondoltam volna, hogy a matek, amiből a legjobb próbám lett ötven százalék, izmos ötös lesz élesben, szóval most már szeretném azt a kitüntetést meg a név szerint említést a kerület oldalán, egyszer az életben. :D
2016. jún. 1. 22:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Te is irtad, hogy ennek nincs gyakorlati jelentősége. Morális dicsőség szempontjából meg szerintem az 5 db ötös, plusz hatodik kettes is több, mint az 5 db. ötös. Aki szerint meg nem, az sz@rd le. De a felvételiben nincs ilyen kategória, hogy "kitűnő". Esetleg még akkor lehet gond, ha valami olyan spéci ösztöndijat, jutalmat akarnál, ahol úgy van megfogalamzva, hogy kitűnő kell, pl. ózdon van ilyen, de ez ritka eset.
2016. jún. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, irtad, hogy nálatok is van valami a polgármesterrel. Na már most az a kérdés, hogy ezzel csak oklevél jár, vagy pénz/pénzbeli értéket képviselő jutalom is? Mert ha csak oklevél, akkor sz@rd le(Bár szerintem is igazságtalan ha Te nem kapsz.), ha viszont pénz is, akkor már diszkrimináció, jogegyenlőség kérdéseket is felvet. Ebben az esetben akár még azt is megfontolnám, hogy beszélnék pl. a TASZ, vagy valamelyik jogvédő civil szervezet képviselőjével, hogy mit lehet kihozni az ügyből.
2016. jún. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem kell az oklevél. :D Igen, tudom, hogy béna meg minden, de nem kapok érte egy fillért se, nem nézik sehol, ha külföldre is akarnék felvételizni, az öt érettségi tárgy átlagát nézik, szóval oda kitűnőnek számít, csak valahogy jólesne, ha megkapnám érte azt az oklevelet meg az ilyesmik. Semmi komoly nem múlik rajta, szóval nem fogok összeomlani, de na. :D
2016. jún. 12. 20:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Mindenkinek azt kell teljesítenie, amit vállalt.

Ez egy másfajta igazság.

Az élet meg alapvetően nem igazságos.

2016. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Wow, de komoly vagy. :D
2016. jún. 13. 11:23
 9/10 A kérdező kommentje:
A fenébe, ráadásul kiderült, hogy csak két pont híján nem lett meg az ötös... :D
2016. jún. 14. 12:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Az egyetem számít, a többi vicc.
2019. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!