Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kellene egy kis segítség,...

Kellene egy kis segítség, pontszamitassal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Irodalomból 100/44 pontot ertem el.

Toribol: 90/36 pontot.

Ezek lesznek duplazva, de nem tudom hogyan kell ezt. csak felnőttképzésre jelentkeztem. 240 ponttal kerülök be a rendszerbe, de nem tudom hogy erhetnem azt el, mennyi kell még szobelivel?


2016. jún. 3. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

240 pontot duplázós módszerrel úgy érhetsz el, hogy a töri és az irodalom érettségid százalékainak összege legalább 120%.

A legegyszerűbb eset, ha például mindkét érettségid legalább 60%-os. 60%-hoz irodalomból még 46 pontot kell elérned szóbelin (az 50-ből), míg töriből 54-et (a 60-ból).

Nem lesz egyszerű, főleg ilyen eredményekkel, segítene egy picit, ha lenne például nyelvvizsgád.

2016. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen felnőttképzésre jelentkeztél? Felsőfokú szakképzésre jelentkeztél, nem? A max. Összpontszám tantárgyanként 150 pont lehet. Szóbelin kaphatsz magyarból legfeljebb 50-et, töriből 60-at. Százalékosan meghatározod mennyit értél el. A két tantárgy százalékos értékét összeadod és megszorzod 2-vel, vagyis duplázod. Ha mind a két tantárgyat 60%-ra teljesíted, akkor 90-90 pontodnak kell lenni. Ez a 240 pont, duplázásos módszerrel. Ha az egyik kicsit több, a másik lehet ugyanennyivel kevesebb. Nincs lesz könnyű dolgod a szóbelin.
2016. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat, ha a jegyeket nézik úgy, hogy jön ki a pont?
2016. jún. 3. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Most így 168 pontod van.. szerintem max pontos szóbelikkel se lenne meg a 240 :-S
2016. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A jegyeket nem nézik, nem számít a felvételi pontba. Legyen legalább 90 pontod mindegyik tantárgyból, akkor meg van a 240 pontod a felvételhez, illetve a két tantárgyból összesen legalább 180 pontod, akkor meg van a 240 pontod, feltéve, ha a többi tantárgyból is leérettségizel, azaz nem buksz meg érettségin.
2016. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A jegyeket gondolom úgy értette, hogy nem a duplázós módszerrel számolják a pontjait, hanem a másikkal.

Ilyen esetben az utolsó két évedben tanult tárgyakból lehet max 100 pontot szerezni, ehhez hozzájön az 5 érettségig százalékos átlaga, valamint a két felvételi tárgy százaléka, így max 400 pontot szerezhetsz többletpont nélkül. További infó a felvin.

2016. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. :)

Akkor az angol lesz meg a magyar,amit nézni fognak azzal meglesz. :)

Angol 117/110 lett, egy jó szóbeli és akkor gondolom a 240 pontom meglesz. :)

Van egyébként nyelvvizsgam is, de az itt nem számít több pontnak azt mondták.

2016. jún. 4. 09:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Az adott szak, ahová jelentkezel, ott felvételi tárgy a magyar és az idegen nyelv? Mert nem csak találomra kell kiválasztani két érettségit ám.
2016. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Magyar a kötelező.

Tori vagy idegen nyelv vagy társadalom stb. Szoval igen.

2016. jún. 4. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!