Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rettegek az érettségitől és...

Rettegek az érettségitől és úgy érzem semmit nem tudok?

Figyelt kérdés

Jövő hét utáni hét hétfőn,vagyis 1 hét múlva lesz az érettségim és borzasztóan félek :'(

Annyira azt érzem hogy nem tudok semmit pedig minden nap szinte tanultam, de mikor próbálom elmondani az egyik régebben tanult tételt eszembe sem jut hogy mi van benne :(

Ez mitől van?


19/L


2016. jún. 5. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus.

Vizsgán nem lesz gond.

2016. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem azért van egy mert rosszul tanultam és hiába való volt?

Egyik barátnőm azt mondta hogy azért nem emlékszem mert magoltam

Ez lehet?

2016. jún. 5. 11:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az izgulás miatt ez így szokott lenni. Azonban gondolj bele: nem tudom, hogy miből fogsz érettségizni, milyen szinten stb, de csupa "megfogható" dolgot tanultál, vagyis olyanokat amiket könnyű megérteni, egyikhez sem szükséges semmiféle absztrakció. Ott lesz előtted a segítség, az atlasz, magyarból a versek és a kapott idézet. Ha belegondolsz tényleg semmi hihetetlenül nehéz nincs benne, csak ez az ember első igazi nagy megmérettetése, ami valamiért úgy létezik a legtöbb érettségiző diák fejében, hogy az egész életük és a jövőjük múlik ezen. Hát ez nagyon nem így van! Valamelyik nem sikerül olyan jól. És? Októberben újra csinálod, ha nem vettek fel, addig pedig dolgozol. Összedőlt a világ? Nem. Szerintem ez az egész érettségi hihetetlenül túl van lihegve, nem egy nagy szellemi megmérettetés. Legtöbb szóbelin, főleg középszinten mit kell csinálnod? Mesélni a témakörről, és ott a sok forrás előtted. Szedd kicsit össze magad, és ha eddig magoltál, akkor most úgy próbálj tanulni, hogy a tételek lényegét próbálod megérteni. Hidd el, így minden sokkal könnyebb lesz, a magolás a legrosszabb, viszont ha érted és átlátod a témakört, akkor nehezen tudnak olyan kérdést feltenni, amire a segédeszközökkel nem tudnál választ adni.
2016. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ahhj :(

Nyelvtan a nagy mumusom és infó.

infóból a kettesre törekszem irodalom töri angol maxos szóbeli kell....

2016. jún. 5. 12:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És melyik milyen szinten? A nyelvtan szinte semmi, maximum 5 percnyi felelet az irodalom után. Azon hidd el alig fog múlni valami.
2016. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hát az öt perc is rengeteg nyelvtanból...

Mindenből közepezek

2016. jún. 5. 12:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Akarsz továbbtanulni?

Ha nem, akkor ne aggódj, meglesz.

2016. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nyilván ha maxos szóbelik kellenek akkor igen..szeretnék :D
2016. jún. 5. 12:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Velem is ez van :( Ráadásul 2 nap múlva emeltezek töriből, majd angolból. Aztán még 1 hetem lesz megtanulni a középszintű tételeket (eddig csak a felét tudom kb. :S)

Én is úgy érzem, hogy mindent elfelejtettem, amit eddig tanultam és semmit nem tudok. Annyira izgulok, hogy már étvágyam sincs. Amúgy ezzel szerintem mindenki így van. De már csak ezt az 1 hetet kell túlvészelni valahogy és utána nyári szünet :)

2016. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én nem akarom túlvészelni.. én jól akarom megcsinálni :'(

Engem nem érdekelne ha még lenne 3 hetem. csak vegyenek fel..

Kitépem a hajam ha nem kerülök be mert elcseszem..:(

2016. jún. 5. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!