Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemet és Pesten élést...

Egyetemet és Pesten élést mennyiből lehet kihozni, szülői támogatás nélkül egyedül kellene megoldanom ezért kérdezem?

Figyelt kérdés

Az apám megvont tőlem minden fajta támogatást, de mivel még oda vagyok bejelentve, és elég jó a keresetük, így nem vesznek fel kollégiumba, tehát albérletben kell laknom, mert máshova haza menni sem tudok, és emellett egyetemre fogok járni és munkát is találtam már. Mennyi az a pénz, amiből alap igényekkel Pesten meg lehet lenni? Az egyetemről semmi képpen sem szeretnék lemondani, mert szeretném megmutatni, hogy sokkal több vagyok, mint aminek gondol.

Van ismerősöm, aki mar ajánlotta, hogy segítene, de nem szeretném az életemet úg kezdeni, hogy tartozok valakinek.

Megköszönném ha segítenének valamit kitalálni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 5. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha egyedül kell az albérletet fenntartanod, akkor alap igényekből 200 körül. Ha valakivel összeköltözöl, vagy csak valami pudvás szobát bérelsz, akkor 150. Ennél lejjebb semmiképpen, hiába mondják neked, hogy 30-ból lehet kaját venni egy hónapra, nem lehet. Persze, ehetsz májkrémet éjjel-nappal, de a gyomrod úgy kikészül, hogy utána járhatsz gasztróra fél évig, az meg tényleg nem két forint.
2016. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Természetesen nem egyedül laknék
2016. jún. 5. 13:39
 3/15 anonim ***** válasza:

Vannak magánkollégiumok, amik olcsóbbak az albérletnél, kb 20e ft/hó, plusz kajapénz, bérlet, sulis dolgok, ruhák, meg amit még akarsz.

Én pont azért szeretnék vidéken tanulni, mert ott könnyebb kolit kapni.

2016. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát ilyen szempontból nekem mar mind1 mert csak Pestre adtam be, amikor ez a probléma meg mem merült fel
2016. jún. 5. 13:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a kaját általában akciósan szoktam venni, tescoban pl a leértékelt dolgokra ami még jól néz ki egyből ugrok, meg próbálok olyan kajákat kitalálni amik olcsóbbak, de ilyen kész dolgokat sose vegyél szerintem, csak alapanyagokat és te magad dobd össze. Azért sok mindenen lehet spórolni, fűszerek, olajból olcsóbbat, stbstb. De nagyon nehéz lesz, kitartást!


Kell bérlet majd, az 3450. Sulis dolgok. Hát nem tudom mit tanulsz, nekem füzeten, tollon és gépen kívül nem kell más. Könyveket azért szoktam venni mert érdekelnek is, de főleg antikváriumokban szoktam szétnézni vagy vatera és jófogás. Így elég olcsón lehet könyveket is szerezni. Szórakozni én szinte sose szoktam eljárni, nem tudom te milyen típus vagy, bár meló és suli mellett valószínűleg nem is sok időd lesz, max hétvégén. Illetve ahogy látom te nem lébecolni és bulizni készülsz mint sokan, hanem főleg a tanulás miatt, szóval szerintem ezzel sem lesz gond. Lehet olcsóbb albérleteket találni ha összeállsz pár emberrel, én amikor így éltem akkor 25+rezsi volt, a rezsi 5 emberre ment el. 2+2 fél szobás lakás volt, de azóta eljöttem onnan. A környék se volt rossz, VII. kerület, a 4-6 pár perc séta, a Keleti pu. pedig pár megálló. Szóval nézegess szét albérlet ügyben, ha szerencsés vagy ki lehet fogni 1-2 tűrhetőt olcsón. Sok sikert!

2016. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Alapjáratona szórakozást sosem vezettem meg, de emellett dolgoztam, annak ellenére, hogy jómódú családból származom, es emellett tanultam is, de nyilván a kölcségek minimalizálása érdekében erről fogok lemondani, nem mondjuk az evésről. Köszönöm szépen a válaszodat!
2016. jún. 5. 14:05
 7/15 A kérdező kommentje:
*vetettem
2016. jún. 5. 14:05
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt a drasztikus drágulással jönnének sokan, ez nem valamikor a hősidőkben volt, hanem még pár hónappal ezelőtt is.
2016. jún. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Aki segíteni akar, az azzal segíthetne, hogy átjelentkezel oda, és akkor kaphatsz kolit. Az albérlet drága, attól kellene először megszabadulnod.
2016. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem igazán van olyan ismerősöm, akihez ha átjelentkezek, akkor kevesebb lesz az egy főre jutó...
2016. jún. 5. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!