Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri emelet érettségi. Szerint...

Töri emelet érettségi. Szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés
Faktos vagyok,de nem a legjobb tanárt kaptam. Órán alig tanulunk valamit,különböző dolgok megértésében sem segít. Szeretnék töriből emeltezni,mert jól jönne két emelt,de bizonytalan vagyok,hogy otthon,egyedül megtanulható -e ennyi anyag. Szorgalmas vagyok és úgy érzem menne,ha elég energiát fektetek bele,de gondoltam másokat is megkérdezek.Szerintetek lehetséges egyedül felkészülni úgy,hogy jó eredményt érjek el? Tudnátok esetleg tippeket adni,hogy hogyan lehetne eredményesen felkészülni?(könyvek, tanulási tippek) Előre is köszönöm!

2016. jún. 7. 15:02
 1/4 A kérdező kommentje:
*emelt bocsánat most vettem észre hogy elírtam
2016. jún. 7. 15:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 68% lett az irasbeli ugy, hogy aprilisban kezdtem el ra tanulni, es marcius vegen azt sem tudtam hogy a 3 reszre szakadt magyarorszagnak mik a reszei :") a szobeli meg felhuzta 78ra. Szoval nyugi, fakttal együtt is egyszer le kell ulnod megtanulni, a januart szoktak ajanlani elkezdesre, magad nelkul ugysem megy. Es meg lehet tanulni egyedul siman, akkor is, ha eddig nem tudsz semmit.
2016. jún. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Simán fel lehet készülni egyedül. Én nagyjából 5-6 hónap alatt készültem fel, teljesen egyedül, (najó nem teljesen, jártam előkészítőre, de a keményebbik részét egyedül csináltam) szinte a nulláról, úgy, hogy 12 évig nem volt gyakorlatom a tanulásban és 13.-ban döntöttem el, hogy kéne ez a töri emelt (ez nem büszkeség, így alakult). A kulcsa, hogy minden nap foglalkozz vele amennyit csak tudsz. Én kis túlzással egy kezemen megtudnám számolni, hogy hány olyan nap volt, amikor nem vettem elő valamilyen formában. És ne magolj! Az én módszerem az volt, hogy elővettem a Száraykat, elolvastam mind a négyet, majd kezdtem előröl. Az első olvasással szereztem egy alapot és amikor következő alkalommal olvastam már ismerős volt, és így könnyebb volt még pár infót hozzácsatolni. És ez így ment folyamatosan, mindig egyre több adatot tudtam hozzákötni az addig már megszerzettekhez. Ha már úgy érzed, hogy megy az anyag, jól tudod a forrásközpontú könyveket, és még van időd, előveheted a régebbi Száraykat, mert azokban sokkal több olyan infó van, ami nem feltétlenül követelmény, de a tudásodat tudod színesíteni vele, egy-egy esszét, feleletet tudsz vele árnyalni, esetleg abban is segít, hogy jobban összeálljon az anyag, több összefüggést láss meg. Bár nekem ez a forrásközpontúval is összeállt, de lehet segítség. Közben szintén hasonló okokból olvashatsz érdekességeket itt-ott, de arra figyelj, hogy hiteles legyen a forrás! A Herbert féle kötetekbe is beleolvashatsz, de azok már tényleg rengeteg, az érettségi követelmények szempontjából "felesleges" információt tartalmaznak. Bár, nagyot lehet vele villantani, ha megtanulod azt is.

Ha kellenek egyéb tippek, vagy érthetetlen volt amit írtam, ( ami elképzelhető :D), akkor nyugodtan írj! Én most érettségizem/érettségiztem, és 75% lett a töri (64% az írásbeli és 92% a szóbeli) emeltem, és ha kicsit jobban odafigyelek, lett ez volna sokkal jobb is :) Ha te töri faktos vagy, szereted a törit és korábban elkezded mint én, simán lesz ez 80-85% felett! Nem olyan nehéz, mint sokan állítják! :)

2016. jún. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem jó tanárom volt (órán), de külön egyáltalán nem készített. Egyedül készültem OKTV-re és emelt érettségire is. Simán megoldható. :)
2016. jún. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!