Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt informatika érettségihez...

Emelt informatika érettségihez programozási nyelv?

Figyelt kérdés

Idén megcsináltam a közép előrehozott infót, jövőre emeltezni szeretnék. Milyen programozási nyelvet ajánlotok? Phyton,Pascal,C?


Válaszokat köszi!



2016. jún. 8. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
C
2016. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem vágom az infó érettségin mihez kell nyelvet választani, én nem emelteztem (magatoknak választotok egyet, és ahhoz kapcsolódó feladatokat kaptok az érettségin?)


egyébként mindenképpen C, és ez egyetemen is meg fogja magát hálálni ha infós szakra mész, nem "holtidő" (a másik kettő sem az, de a C ezerszer hasznosabb).

2016. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
python vagy c
2016. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom, hogy a három hozzászólóból annak a kettőnek se sok gőze van az informatikaérettségiről, aki nem írta oda. Az összes választható nyelv közül a C az utolsó, amit ajánlanék. Nem kezdő nyelv. A fő szabály, hogy azt válaszd, amihez segítséget kaphatsz a környezetedben. Ha iskolás vagy, akkor leginkább a tanárodat kérdezd meg.


Szerintem a legjobb erre a célra a Python, abban a legkönnyebb megoldani. Kifejezetten oktatási célokra fejlesztették ki (egyebek között persze). A legtöbb érettségiző a C#-ot választja, mivel a tanárok között nagyon népszer az is nagyon alkalmas. Még a Free Pascal meg a Visual Basic is jobb erre a célra, mint a C. (Aki elkezd majd jönni a munkaerőpiaccal, azzal ne foglalkozz, mert nem a kérdésre válaszol.) Valahol mindezek után választanám a C++-t és a Javát, amit alig választ néhány érettségiző, és a C-t, amit szinte senki. Talán nem véletlenül.

2016. jún. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi az a Phyton? :D

Amúgy én Python-ban írtam, és jó lett. Érettségire nehogy C-t válassz, jesszus :D

2016. jún. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És érettségire Python 2, vagy 3-as verziót? Melyiket kezdjem el tanulni? Van egy könyv, (Gérard Swinnen: Tanuljunk meg programozni Python nyelven), egész jól leír benne mindent, csak ugye ez 2-es python-hoz íródott.

Ha jól tudom érettségin pedig csak 3.4 es verzió lesz választható.


Kezdjem el tanulni a legfrissebb verzióval? Van hozzá esetleg valami könyv?.

Válaszokat köszi!

2016. jún. 25. 21:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Mézd meg a szoftverlistát, abban van a verzió. Windowson tuti, hogy Python 3, Linuxon talán 2.
2016. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd :-)
2016. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, windowson 3-as van már. Akkor hagyjam inkább ezt a könyvet, ami 2-eshez íródott? Vagy annyi különbség nincs?
2016. jún. 25. 22:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan nagyon sok különbség.

[link]

2016. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!