Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE mesterképzés levelezőn...

BGE mesterképzés levelezőn mennyire nehéz munka mellett?

Figyelt kérdés
2016. jún. 11. 21:02
 1/5 anonim válasza:

Attól függ mit választasz. Ha mondjuk Pénzügy MsC-ben gondolkozol, akkor köstd fel a matekos nadrágot, mert kollegáktól hallottam hogy ott egész komoly matematika van. (Diffegyenletek, sztochasztikus folyamatok, és kemény linalgebra.)

Számvitel MsC-n pedig szeretni kell ám a számvit. Magas szintű adózási ismeretek, csomó számvi és kontrolling, de itt se marad le a matek azért. Kemény statisztika, döntéselmélet és adatelemzés van azon is. A többi BGF-es mestert szerintem nem annyira érdemel választani. Ez persze csak személyes vélemény, de nemhinném, hogy egy HR mesternek, vagy mondjuk egy Gazd.men. mesternek (ha van ilyen egyáltalán) túl sok értelme lenne.

2016. jún. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Közben meg pont a kérdésedre nem válaszoltam :D Én az alapképzést végzem itt Pénzügy-számvitel szakirányon távoktatáson, 3 napos gyakornoki állás mellett, és kemény. Ha jól beosztod évközben az idődet és tanulsz készülsz folyamatosan minden tárgyból akkor meg lehet oldani, de ahhoz (és ezt viccen kívül mondom) MINDEN nap tanulni kell at least 1 órát. Úgyhogy sokat kell tanulni, vannak 6 kredites (150 órát tanulós tárgyak) és vannak persze lébecolós tárgyak is, de azokra is kell tanulni mert az a legsz@rabb ha abból rántanak meg. Szaktárgyakat véresen komolyan veszik. Ja és majdnem minden tárgy 60%-tól kettes. Matematika erős, persze nem egy BME de azért van itt is mindenféle az alapon. Ezek alapján a mester is elvégezhető meló mellet, szerintem ott erre is van optimalizálva a képzés is, de azért azt megjegyezném, hogy biztosan nem lesz könnyű menet.
2016. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt nem is írtam hogy van két gyerekem is......
2016. jún. 20. 20:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Erősen gondolkodnom kell, igen pont arra lettem volna kíváncsi vajon más e tematika a mesterképzésen és más e az alapképzésen?? De ezt így nem tudod megmondani....
2016. jún. 20. 21:01
 5/5 anonim válasza:
Vállalkozó vagyok. Ha gazdasági egyetemen gondolkozol,bármilyen mesterképzést választasz el fogsz tudni vele helyezkedni. Ha teheted csak tanulj tovább :) sok sikert hozzá! Ha nem megy a matek a pénzügyet nem ajánlom. Én azt végeztem. Elég nehéz. A mai világban nagyon keresik a cégek gazdaságin végzetteket. Persze nyelv is kell hozzá...
2017. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!