Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy introvertáltabb személyisé...

Egy introvertáltabb személyiségű lány nem lehet jó színművésznek/zenésznek?

Figyelt kérdés

Rólam van szó...

Mindig is közel álltak hozzám a művészetek. Jelenleg zeneművészetiben tanulok, zongorázom és magánénekelek.

Kisebb koromban sok szavaló-,olvasó-,ének versenyen értem el dobogós helyezéseket.

Jó tanuló vagyok. Így nem kérdés,milyen jellegű pályákat választanék: szívesen lennék színész, operaénekes.

Viszont van egy kis probléma...

Eddig bárkit megkérdeztem,melankolikus temperamentumomra hivatkozva elcsodálkozott az ötleteimen, mert mivel introvertáltabb,visszafogottabb személyiségű vagyok,szeretek dolgokat részletesen elemezni,így mindenki inkább bölcsész alkatnak tart.

Olyannak,aki bár művészettel foglalkozik,inkább elméletben foglalkozik vele,mint gyakorlatban.

Igaz,szerintem ilyen munkákban is helyt tudnék állni,de én ennél jobban szeretem a kihívásokat, és mivel egy társaságban általában nem én vagyok a legvagányabb/legkihívóbb,mindenki azt hiszi,hogy én nem is igénylem azt,hogy bárki figyeljen rám,pedig ellenkezőleg: pont azért,mert eddig nem kaptam sok figyelmet,szeretném végre megmutatni magamat és kiteljesedni abban,amit igazán szeretek.

Imádok szerepelni,bár igaz,3-4 éve még lámpalázas voltam,de ezt már kezdem elhagyni.

Túl vagyok már általános iskolai zaklatásokon is,ami szintén "hozzásegített" ahhoz,hogy visszahúzódjak,de ebből is kezdek kilépni és már csak néhány halvány emlékét őrzöm a fejemben.

Biztos sokan írják majd azt,hogy:"Járjak szakkörökre,tanárokhoz..",de jelenleg is beláthatatlan ideig csak szürke hétköznapok vesznek körül,hiszen így is elég különórára járok és iskolaidőben sincs ez másképp,csak akkor még sűrűbb a program.

Nagyon szeretnék végre kiemelkedni és régóta várok arra,hogy felfedezzen valaki. A szüleim sem nagyon értik meg ezt,mert ők sem ilyen pályára szánnak "a művészetekből nagyon kevesen élnek meg" címkével.

Mit kezdjek magammal?



2016. jún. 14. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, nagy zseniális introvertált színészek vannak. Egy feltétel: nem "szégyellheted" a színpadon magad, a színpadi mozgás soha nem lehet gátlásos. Ha ez megvan a többi nagyon jó: zene, ének - az nagyon sok pluszpontot ér. A 3 fordulós felvételi: 10 vers, 5 ének, 5 monológ - ha zenével kíséred az éneked - szuper. Lényeg: teljesen szabadon használd a tested a mozgásra, a hangod az énekre szavalásra. Mivel nagyon sokan jelentkeznek erre készülni kell - nálad főleg a mozgás részt nem látom: tánc, művészi torna? Bp-en és Kaposváron van Színművészeti Egyetem. tartanak nyári tábort és előkészítőt - amin ha részt tudsz venni, nagyon hasznos (bár sokba kerül) hány éves vagy?

[link]

[link]

2016. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát pedig én is szakköröket akartam javasolni.

Szerintem, ha ennyit nem tudsz most áldozni rá, hogy pl. színjátszó szakkörben kipróbáld magad, vagy hasonló dolgokat, akkor később sem fog menni.

Az élet nem úgy működik, hogy várod, hogy felfedezzen valaki. Tenni kell a céljaidért, néha nem is keveset.

2016. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok.

Régen talajtornáztam és 5 évig néptáncoltam - mozgás részről eddig ezeket csináltam.

2016. jún. 14. 15:47
 4/5 A kérdező kommentje:

1.:Te színműre jársz? :)


2.:Tennék érte szívesen,de elsősorban a szüleimet kell meggyőznöm erről,hogy egyáltalán engedjenek. Mert amíg nem nyelvvizsgáztam le,nem hagynak békén.

2016. jún. 14. 17:11
 5/5 anonim válasza:
100%
pont ezen gondolkodtam valamelyik nap ,és megkérdeztem anyumat ,mert ő színművészetin tanít ,és Ő mondta ,hogy az introveltált személyek csodás színészek lehetnek ,csak jó tanár kell hozzájuk aki kitudja "nyitni" őket. De ha egyszer ez megtörténik...Siker.PLusz így nem fenyeget a veszély ,hogy ripacs legyél
2016. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!