Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit javasoltok töri szóbelire?

Mit javasoltok töri szóbelire?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy olyan történelemtanárt kaptunk, aki csak a pénzért járt be tanítani... Láttuk rajta, hogy tudja, és érti, amiről beszél, csak nekünk átadni nem tudja a tudását. Nagyon félvárról vette az oktatást.

A dolgozatok és írásbeli érettségi is azért volt jó, mert kb 50%-a szövegértés, tippelős, és a lényeg, hogy kérdésekre kell válaszolni.


Nyilván velem is gond van, nem csak a tanárt hibáztatom... Őszintén szólva eddig sem érdekelt a történelem különösebben, ezzel a tanárral viszont egyenesen megutáltam.


A szóbeli kicsit másabb, mint az írásbeli, mert ha kérdeznek, akkor TALÁN tudok rá válaszolni, de szóbelin meg ugye magamtól kell beszélni... Össze teszem a kezem, ha bármelyik tételről 90 másodpercig tudnék folyamatosan beszélni... Nagyon gáz, hogy mennyire nem megy, pedig minden tételt végig vettem.


Javasoljatok valamit kérlek!! Nekem elég lenne a minimum 8 pont is a 60-ból, de jelenlegi tudásommal ebben is kételkedek...



2016. jún. 15. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Azta, mintha a saját soraimat olvasnám.

Nekem egy szenilis, mellesleg az alkoholt sem megvető tanárom volt utolsó 2 évben. Órákon általában telefonoztam, rajzolgattam, persze oda is figyeltem néha.

Tavaly év végén 5-ös lettem, idén 4-est sikerült összehozni.

Teljesen egyetértek, miszerint az írásbeli könnyebb, hisz ott tényleg csak kérdések vannak, amiknek nagy része az atlaszban is benne van. Kb semmit sem készültem az írásbelire, 75%-ot értem el.

A szóbelitől félek én is, a 24-ből talán 5-öt tudok biztosan. A háborúkat képtelen vagyok megtanulni, nem tud érdekelni az egész..


Szerintem próbálj jegyzetelni a tételeidből, a kulcsszavakat írd ki. Hátha úgy megmarad valami.

2016. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
elvileg a forrásból és az atlaszból röhögve összelehet hozni egy hármast (persze tudni kell, hogy pl a reformáció lutherhez kapcolódik, és hogy az kb az 1400 (?) as években volt de ha ennyit tudsz már ki tudod keresni atlaszból a hozzá tartozó dolgokat, amik már elegek a 8 ponthoz én szerintem
2016. jún. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült? Vagy mikor fogsz szóbelizni?
2016. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma szóbeliztem. Mindenből az elérhető pontszám legalább 80%-át sikerült elérnem (szerintem). Töriből reménykedek a kettesben... Nem mondták, hogy húzzak pót tételt, ebből arra következtetek, hogy meglett... De holnap bizonyítványosztáskor kiderül.. :D
2016. jún. 17. 17:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Na jó... :D Meglett a szóbelim is végül... 45%, de megvan. Nem tudom mond-e valamit a többi tanárnak, hogy csak töriből értem el 45%-ot... A többi tantárgyból 75-87%
2016. jún. 18. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!