Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két félév után nem lenne meg...

Két félév után nem lenne meg a 30 kreditetek mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Tehát 30 kreditetek, ha nem lenne meg azaz átraknának fizetősre:


A. abbahagynátok a képzést és külföldi munka után néznétek


B. kifizetnétek az önköltséges képzési díját minden félévben (maradék 3 félév) és folytatnátok a képzést


C. passziválnátok és addig is gondolkodnátok az A és B lehetőségek valamelyikén


D. passziválnátok közben újratennétek egy emelt érettségit és jelentkeznétek másik képzésre, ami számotokra szimpatikus, de azt már munka mellett csinálnátok



2016. jún. 16. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha már két évet csináltad, akkor normális esetben nem csak becsületből akarod befejezni, hanem mert kell a végzettség.

Más kérdés, miért nincs meg a 30 kredit. Túl nehéz a szak, akkor felesleges erőlködni. Inkább újragondolnám a jövőmet.

2016. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ott van újragondolva a jövőm az a,b,c,d lehetőségekben. Mit gondoljak még ezen újra? A kérdés az volt, hogy te melyiket választanád hasonló esetben...
2016. jún. 16. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:

B, de egyetem és szakfüggő. Tudom, hogy ha meglesz a diplomám tudok majd annyira jól keresni, hogy vissza tudjam fizetni a diákhitelt (mert azért zsebből nem tudnám most fizetni), plusz a közepes árkategóriában van a tandíj szóval nem lenne annyira horrorisztikus. De egy politológiát biztos nem végeznék el fizetősön.


Amúgy ezzel nem hiszem, hogy előrébb vagy. Neked kell tudnod tudsz-e annyira angolul/németül hogy ki tudj menni az A esetben. B-nél hogy megéri-e fizetni, piacképes diplomád lenne-e. C-t biztos nem választanám, nem akarok kihagyni szemesztert "gondolkodni". D-t se választanám, mert szeretem a szakomat, nincs nagyon másik amivel úgy lennék hogy érdekel, jól el lehetne vele helyezkedni és jól is fizet meg azért el is tudnám végezni. Ha neked ez eshetőség akkor valószínűleg kevésbé szereted amit tanulsz.


Meg miért nincs meg a 30? Nem bírod, nem érdekel akkor a B máris kilőve, mert csak csúsznál és többet fizetnél. Családi okok miatt nem tudtál tanulni akkor passziválni amíg megoldódik. Dolgoznod kellett sokat mellette, akkor inkább levelező, diákhitel vagy passzív.

Amúgy az első azért írta, hogy újragondolná a jövőjét, mert az alapján gondolkodna, hogy miért nincs elég kreditje. Most nálad ezt nem tudjuk, azt se hogy mennyire nehéz vagy versenyképes a szakmád.

2016. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mit gondoljak még ezen újra? A kérdés az volt, hogy te melyiket választanád hasonló esetben..."


- Most mit nem értesz? Nem tudom, miért nem megy a szak. Ha biztos vagy benne, hogy nem neked való, akkor ne válaszd a B-t, de a C-t sem, mert felesleges időhúzás, illetve presztízsből ne végezz el egy szakot, ha mást csinálnál.

De ennyiből én most nem tudom, mi a helyzet.

2016. jún. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Versenyképes diplomàt ad. Maga a szak nem könnyű, váltás csak azért van benne a lehetőségek között, mert az is érdekelne ennyire mint amit most tanulok. Az, hogy miért nem lesz meg a 30 kredit, mert kevés, sok kredites tàrgyaim voltak főként, amik nem is a legevyszerűbbek közé tartoztak. Szòval rosszul mértem fel a helyzetem és most itt tartok. Lesz még egy vizsgàm, szintén sok kredites, amennyiben az meglesz bőven 30 kredit felett leszek. A kérdés minden eshetőséget felvàzol.
2016. jún. 16. 19:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Ömm, ha nagyon jó átlagot érsz el, visszavesznek államira, nem?


Az nem opció, hogy kicsengetsz egy félévet (nyári munkából, vagy kis diákhitelből), közben brutálisan tanulsz és összeszeded magad, és visszakerülsz államira?


Ha hülyeséget mondtam, akkor bocsi.


Mindenesetre, ha én már 2 évet lehúztam volna egy szakon, akkor vagy szakot váltanék, amire még lehet, vagy befejezném. Túl sokat munkát és energiát invesztáltál be ahhoz, hogy veszni hagyd szerintem. Főleg, ha érdekel is azért valamennyire, és versenyképes diplomát ad.

2016. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!