Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészhallgatóként...

Gyógyszerészhallgatóként milyen programozási nyelvet érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
Középiskolában kezdő szinten tanultunk programozni ( C++, Delphi), és könnyen belejöttem, szerettem is, ezért szeretnék komolyabban is foglalkozni vele, amikor az időm engedi. Van olyan nyelv, amit tudnék hasznosítani a kémiával, gyógyszerészettel együtt?

2016. jún. 18. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Eseteleg matlab?

[link]

2016. jún. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Hát engem sokan kinevetnek a Visual Basic-kel, de sokszor nagyon hasznos.


Ha van egy olyan problémád ami nem túl bonyolult, de nem elég hozzá az Excel tudása, vagy túl sokszor kell ugyanazt a rutinfeladatot elvégezni akkor sokat segít, ha percek alatt írsz az excelben egy rövid programot ami elvégzi a szükséges műveleteket.

Könnyű megtanulni

nem kell compailer

mindig jogtiszta szoftvert használsz

mindenhol kéznél van

2016. jún. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

A Visual Basic nagyon jó válasz volt, egy barátom vegyészmérnök, gyógyszerészeti szakirányon volt, és valóban használtak Visual Basic-es makrókat az excelen belül.

Gyors, könnyű és hatékony implementálás, ami jól tudja támogatni a munkát.

A matlab is jó válasz, de azt túl speciálisnak gondolom. Ha arra lesz szükség, akkor arra lesz segítség is, megfelelő helyen, módon és időben.

2016. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 19. 18:48
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
26%
@2: Újabban a VB ellenőrzi, hogy az Excel jogtiszta-e?
2016. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
Én amondó vagyok, hogy a célnak megfelelően válassz, de ha általánosat keresel, akkor Java. Azt tényleg könnyű megtanulni, és teljesen felesleges keretek sem kellenek neki.
2016. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tom Benko


A visual basic nem ellenőrzi, hogy jogtiszta-e az Excel.


A probléma akkor van, ha otthon vagy egy "szerzett" compailered, amivel vidáman eldolgozgatsz, de ha elmész valahova ( pl dolgozni), akkor nem biztos, hogy ott is tudod használni.

2016. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Milyen "szerzett" compiler? Nekem van a gcc, az miért baj? A Java meg még ezt is megkerüli. Vagy mondjuk az interpreteres nyelvek, amikhez még compiler sem kell. Viszont a VB annyira specifikus, hogy csak egy platformon használható, úgyhogy komoly helyeken nem igazán célszerű a használata.
2016. jún. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!