Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy készüljek fel matek...

Hogy készüljek fel matek középfokú érettségire nulláról, tanár nélkül? (lent)

Figyelt kérdés

Tervezek továbbtanulni, de ahhoz újra kellene érettségiznem matekból. Annak idején nem voltam túl jó belőle, bebeszélték, hogy nem is lehetek, úgyhogy különösebben sosem foglalkoztam vele.

Most már tudom, hogy sima lenne, ha felkészülnék rá, de az a helyzet, hogy fogalmam sincs, hol induljak el. Milyen tankönyveket kellene beszereznem, stb.

Ebben tudnátok segíteni?


2016. júl. 3. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz videókat, én ezzel kezdtem el a tanulást több év kihagyás után. Aztán megvettem Obadovics Matematika könyvét, bár szerintem felesleges, kicsit sok egy középszintű érettségihez. Talán a mozaikos könyvek jobbak erre a célra, igaz, azokban meg úgy tűnhet, hogy túl sok a rizsa, nem elég lényegre törő, ha valamennyire ismered az adott témakört (eléggé magyarázós). Feladatgyűjteménynek pedig a következőket használtam:


[link]


(+ a II. kötetét)


[link]

2016. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Továbbá még keresd meg az érettségi követelményrendszert. Abban le van írva minden témakör, amit ismerni kell, és hogy milyen részletesen. Azt is ajánlott átnézni, mivel sok témakörről nincs is videó ezen az oldalon, de azt hiszem a mozaikos könyv mindent lefed.
2016. júl. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj el egy jobb gimnázium felkészítőjére!
2016. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rá is kerestem.

Az elsők közt jött ki a Trefort, ami az ország első 3 legerősebb gimnáziuma közt van 100 éve. Szóval az biztosan megfelelő lesz.:)

[link]

2016. júl. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Töltsd le az összes korábbi érettségit, (tavaszi, őszi, pótérettségik) és állj neki. Ami nem megy vagy bizonytalanul azt írd fel és később térj vissza rá.


Az edubase tényleg jó, sokat segített, könyveket én a középsulis mozaikokat nézegettem.

A Studium Generale-nek is azt hiszem vannak bővebb levezetései mint a megoldókulcs, de önmagában a megoldókulcs is nagy segítség ha valamit nagyon nem értesz.


Nekem is gyenge eredményeim voltak annó matekból, mint kiderült a nullához közelítő szorgalom volt a probléma, azóta tanár nélkül önállóan írtam egy 92%-os érettségit és egész jól helytállok egy műszaki szakon.

2016. júl. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes amúgy teljesen érintetlenül hagyni 3-4 feladatsort és a végén vizsgakörülmények között megoldani. Én 50-60% körül kezdtem, (élesben is ennyi lett anno amikor először voltam) végére stabilan 90% fölött írtam, aztán mint írtam is élesben is meglett 92% az ismétlőn.
2016. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!