Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kiíratkozok egy iskolából...

Ha kiíratkozok egy iskolából tanév végén, akkor jár a 2. félévre az ösztöndíj?

Figyelt kérdés
Fontos lenne tudni, mert szükségem lenne nagyon rá :/

2016. júl. 6. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
nem... mint a hogy akik lediplomáznak nyáron, nem kapnak a következő évben ösztöndíjat, akkor sem, ha mesteren folytatják a tanulmányaikat.
2016. júl. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, hogy kövi tanévre, hanem, hogy ebben a tanévben félévkor kaptam ösztöndíjat, és elméletileg a másik félévre is járnia kéne a tanulmányaim alapján. Csak azt nem tudom, hogy így, hogy kiíratkoztam, hogyan fogom megkapni, ha egyátalán megkapom :/
2016. júl. 7. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:

az ösztöndíjat utólag adják. 2. féléves eredményeidre 3. félévben kapod, 3. féléves teljesítményedre 4. félévben kapod. ezzel megválaszoltam a kérdésed.


ha 2. félévben jól teljesítettél, és járna, de 3. félévben már nem jársz oda, nincs ösztöndíj.

2016. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De akkor miért kaptam egyetlen egy félév eltete után?
2016. júl. 7. 18:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát első félév végén már kaptam... Nem nagyon értem :/ A pénzért pedig sokat dolgoztam :(
2016. júl. 7. 18:22
 6/8 anonim ***** válasza:
1. félévben azért nem kaptál még, mert nem volt előtte féléved, ami alapján ösztöndíjra jogosult lehettél volna. 2. félévben már megkaptad, az alapján számolták ki, amit az 1. félévben produkáltál a kurzusokon. Viszont hiába sikerült jól az utóbbi féléved, ha kiiratkozol, abból az egyetemnek úgymond semmi haszna nincs - mert ugye nem fejezed be -, ezért miért is kellene kifizetnie? :) (szép lenne az élet, ha így működnének a dolgok, de sajnos nem...)
2016. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Az a lényeg, hogy 2016 januárjában kaptam pénzt, pedig az volt csak az első félévem. Most 2016 júniusában ért véget a 2. félévem. Akkor pénzre már ne számítsak?

2016. júl. 8. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, azt a pénzt elvileg szeptemberben kapnád meg ezek szerint, viszont mivel kiiratkozol - vagy nem aktiválod a féléved - nem kapod meg.
2016. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!