Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 hónapos nyári gyakorlatunk...

1 hónapos nyári gyakorlatunk van, (vendéglátás), hogy teljen el gyorsan, és úgy, hogy ne csak a gyaksziról szóljon? Többi lent (Tudom több kérdést tettem fel) Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szállodában vagyok, gyakorlaton ahol eléggé kihasználnak minket, persze dolgoztassanak hiszen tanulni vagyunk ott és azért, hogy besegítsünk nekik.. De! 3.éve, hogy ott leszek következő héttől. Eddig visszaszámoltam a napokat, strigulákat húztam, stb, idén azt találtam ki, hogy szabadnapjaim alatt valami programokat teszek be, Balaton vagy ilyesmi (csak melo után nem igen van kedve senkinek) heti 2x járna szabadnap, de nem mindig kapom meg így, arról nem beszélve, hogy hétvégén nem dolgozhatnánk az igazgató szerint, viszont mindig beosztanak, de az osztálytársaimat más szállodákban nem! Akkor ez most, hogy is van? (tavaly egyik apuka bement szólni, hogy a fiát mindig elkerülik egymással, mert ő dolgozik kivéve hétvégén a fia pedig úgy van beosztva, hogy esély se legyen látnia, többet nem osztották be hétvégére a gyereket, viszont alaposan megszivatták! Ezért nem szólok, hogy hétvégén én sem akarok gyakorlatra menni) Mindegy, másrészt minden kiosztott feladatot elvégzek, megcsinálom, időben végzek velük stb, ennek ellenére mindig baszogatnak minden diákot, a végén pedig megkaptam eddig mindig ezt a kérdést: "Nem akarsz pénzért itt dolgozni?" Mert eddig ugye nem kaptunk érte fizetést. Ja de azt hozzáteszem, nem rendes állásra meg ilyesmi, csak feketén, hogy senki ne tudjon róla alapon. Rendelést nem engednek felvenni inkább konyhai-pincér feladatok vannak.(Megértem, hiszen még akkora gyakorlatom gondolom nincs hozzá) Dehát, ha az ember kiteszi szívét-lelkét, hogy megfeleljen és így bánnak vele minek maradna ott dolgozni? Arról nem is beszélve, hogy eddig 7 órát dolgozhattam volna, na a 7 ből lett 9-10 óra..és ugye ingyen, mert akkor ahogy mondtam a gyakorlatért nem kaptunk fizetést. Ti mit tennétek a helyembe? Gyakorlati helyet nem tudok változtatni

2016. júl. 13. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Panaszt tennék az iskolában.
2016. júl. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Melyik hotel?

Ha nem szólsz, akkor nem fognak tenni semmit.

Szólj a HK-nak, hogy szóljanak a hotelnak, hogy ne csináljon ilyeneket, vagy az egyetemnek a rektornak, hogy mik vannak. Vagy a felsőoktatási államtitkárságra (EMMI), kérj tőlük tanácsot mit tegyél ilyen helyzetben. Írhatsz álnéven is egy új emil címről. Vagy mond azt nem tudsz bejönni most hétvégén, mert mész el, programod van, úgyhogy kell a szabadnap.

2016. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Suliban szólnék nem maradna titokban a nevem.., és félek jobban meg fognak szivatni.
2016. júl. 13. 23:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Danubius Hotel.. Valahol tényleg szólnom kell, igazatok van, köszönöm a válaszaitokat!
2016. júl. 13. 23:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ti tanulók (is) vagytok az áldozatai annak hogy eljött minden épkézláb felszolgáló/szakács külföldre, veletek csináltatják meg azt amit nem tudnak megcsinálni, személyzethiány miatt.

Viszont ez csak nagyon kis ideig lesz így-ha már 3 éve ott vagy-hogy ilyen magas lóról beszélnek. Egy tanulóval megtehetik, de amint végzel nem köthetnek oda, ott változni fog a felállás.

Azt azért ők is tudják hogy onnantól ők is ugyanúgy érted vannak mint te értük, mivel lepkehálóval kell a jó szakembert összefogdosni otthon. Főleg szállodai melóra, ahol jatt se nagyon van.

2016. júl. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, bocs nem is a kérdésre válaszoltam, csak leírtam a véleményem. :D

Szerintem ezt még bírd ki valahogy, de ha más nincs menj le egyedül a partra-feltételezem Balatonparti Hotel ha a Balatont említetted-ott feltalálod magad egyedül is, vagy spanolj össze egy csajszival a hotelből..az se baj ha vendég. :D

2016. júl. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja bocs, azt hittem egyetemista vagy, közben szakközépbe vagy okj-s. Nem figyeltem a Részletekre. Írj egy névtelen levelet egy valamilyen e-mailról, megemlítve miért írod névtelenül, a munkaügyi hatóságnak. Azt kimennek azt seggbe rúgják a céget. Csak írd le részletesen mikor mi történik.
2016. júl. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Digo -> Köszönöm, hogy a véleményedet is kifejtetted, legalább most már tudom nem reagálom túl a helyzetet.


Névtelen -> Köszönöm neked is! Szerintem lehet ezt kellene tennem, jobban elgondolkodom rajt! :)

2016. júl. 14. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!