Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nincs motivációm a...

Miért nincs motivációm a tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Mindent szépen eltervezek, elrendezek és elmegyek a suliba. Összeírom a házit, és mikor hazamegyek már egyszerűen nincs kedvem tanulni. Ez egyébként legtöbbször abból adódik, hogy sosem értek semmilyen feladatot sem. Ráadásul ez a 7. év ez egy borzadály volt, egy új buta kerettantervvel tanultunk és már a 8.-os anyagok felét simán tudjuk.

Hiába ismételgetem hogy "magamnak tanulok", egyszerűen ez abszolút nem motivál, csak a megfelelési kényszerre ösztönöz. Megkérdeztem a barátnőmet, aki színötös, hogy mi inspirálja, motiválja őt a tanulásra. Azt mondja csak annyi, hogy nem akar rossz jegyeket hazavinni és mert tudja, hogy ez a kötelessége.

Nem is az ilyen kis könnyed anyagok megtanulására gondolok (mint pl. az angol, vagy földrajz), hanem a marha nehezekre (pl. fizika, kémia). Fizikából és matekból ez évben 4-es lettem, mert egyszerűen ha bemagoltam a fizikát akkor az volt a baj, ha meg nem tanultam meg, akkor meg az volt a baj. Matekból meg hiába értettem órán, ha a dolgozatot eleve a stréberek tudásának állítja össze a bűbájos tanárnőnk.

Ebben a 7. évben jeles lettem, két négyesem lett. Jövőre lesz a felvételi, és persze rohadt jól leviszi a pontjaimat ez, hogy egész idáig kitűnő voltam, de most meg jeles...

Tehát kéne valami szuper motiváció, amit ha mindig eszemben tartanék jobb kedvvel ülnék a tanulnivaló elé. De semmi...

Köszönöm ha végigolvastad! :-)

13/L


2016. júl. 18. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha van egy olyan középsikola, ahová nagyon be szeretnél kerülni és tudod, hogy jó jegyek kellenek oda, szerintem ez elég nagy motiváció ahhoz, hogy jól tanulj! :) Persze, lehet más is, ami ösztönöz: pl.: megint kitűnő legyél, megfelelj magadnak/szüleidnek/tanáraidnak, vagy csak hogy egyszerűen jól érezd magad a jó jegyeid miatt, és persze az sem utolsó, hogy új ismereteket szerzel, amelyeket, ha jól megtanulsz, később is emlékezni fogsz rá! ;) Sok sikert!! :))

2016. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menny el nyári munkára segédápolónak pl. Mindjárt lesz motivációd rendesen tanulni.
2016. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj
2016. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is 7.-től lettem gyengébb, előtte kitűnő voltam, a francnak se tudtam megérteni és megtanulni pl a kémiát, és nem is érdekelt, a többi jól ment. 8.-ban szerintem ugyanez volt, én is mérgelődtem, és a felvételimmel se voltam elégedett, de végül felvettek egy erős gimnáziumba :) Igaz nem abba az osztályba ahova szerettem volna, de mégis nagyon jól alakult minden azóta.


Ha vannak céljaid az elég motiváló lehet igen. Bár ennyi idősen még nem várható el, hogy mondjk érdekeljen is a tananyag sajnos, de egyszerűbb dolgod lenne ha lenne akaratod megérteni, mert onnantól kezdve könnyebb is a tanulás :) Itt még nem hiszem hogy vannak stréberek, csak annak tűnnek. A stréberség meg különben is inkább jó dolog, mert előrevisz és nem ciki :)

Én se szerettem rossz jegyet hazahozni, mert akkor mindig szigorú tekintetekkel és nem megérdemelt értékeléssel találkoztam itthon, ezt utáltam. Viszont elégedettséget okozott ha végeztem a házikkal és a tanulnivalóval egy-egy nap és nem bőgtem le mások előtt következő nap feleléskor, ez segíthet :)

2016. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!