Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kéttannyelvű gimnáziumba...

Ha kéttannyelvű gimnáziumba járok, akkor mindenképpen a kéttannyelvűség szerint kell érettségiznem?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és nálunk van egy olyan lehetőség, hogy aki érettséginél az adott célnyelven (nekem angol) emelt szinten tesz érettségit, amely legalább 60%-os lesz, valamint még 2 másik tantárgyból (szinttől függetlenül) sikerül legalább 2-re leérettségizni, akkor az a diák automatikusan megkapja a felsőfokú (vagy annak megfelelő) nyelvvizsgát mellé.


Ám én most augusztusban külön fogok menni felsőfokú nyelvvizsgára, mer úgy érzem, hogy már vagyok olyan szinten angolból, hogy lepasszoljam külön a felsőfokút. Továbbá nekem az a célom, hogy ha sikerül most megszereznem, akkor az érettséginél már csak egy sima középszintűt tennék angolból, mer a felsőfokú tudásommal akár maximálisra is megtudnám azt írni (mer kettő között nagy a különbség), továbbá azér is lenne jó, mer gazdasági irányba akarok menni, ahol matek kell emelt szinten és akkor csak 1 emeltre kell készülnöm, ha duplázni akarok.


Aki kéttannyelvű középiskolában tanul(t), az tudna ilyen téren tapasztalatot adni?

Magyarul, ha nekem már az érettségi előtt legalább fél évvel korábban megvan a felsőfokú, akkor ennek ellenére nekem is kötelező emelt szinten meg idegen nyelven érettségiznem bizonyos tárgyakból, vagy pedig megengedik, h csak egy sima középszintűt csináljak, ha a szüleim írásban/szóban beadnak egy kérvényt az igazgatónak (vagy a suli vezetőségének)?



2016. júl. 18. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:

nekunk nem engedtek meg. kotelezo volt mindenkinek megcsinalnia az emeltet es angolul erettsegizni is ket targybol.

akkor viszont nem tudom mi lenne, ha atiratkoznal masik osztalyba.. talan ugy kikerulheted

2016. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kötelező emelt szinten érettségizni, ez a te döntésed.
2016. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de most akkor mi van?

Vagy ez iskolánként változik?

2016. júl. 18. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló iskolájában törvényt sértettek. "Az érettségi vizsgára jelentkező - függetlenül attól, hogy milyen szintű érettségi vizsgára készült fel a középiskolában - szabadon választhatja meg a vizsga szintjét." (100/1997. Kormányrendelet 12. §)

Mindössze annyi a kötelezettség, hogy az idegen nyelv a célnyelv és még kettőből célnyelven kell vizsgázni. (53.§)

2016. júl. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem változhat iskolánként, jogszabály vonatozik rá. Az érettségi rendszer lényege, hogy egységes legyen az egész országban, és ne függjön az egyes iskolák gyakorlatától. A #4-es válaszoló megadta a konkrét jogszabályt is, ahol utána lehet olvasni.

Olyan van, hogy egy iskolában presszionálják a diákokat az emelt szintűre, esetleg visszaélnek vele, hogy nem ismerik a kormányrendeletet (miért is ismernék?). De elő nem írhatják az emeltet.

2016. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az 53. § írja le a részletes szabályokat. Eszerint a kötelező idegen nyelved az angol, és legalább két tárgyból, amit angolul tanultál, angolul kell érettségizni. De a szintre nincs megkötés. (#5)
2016. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor elég a sima középszint is, ha most sikerül a felsőfokom?
2016. júl. 18. 19:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég.
2016. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok koszi.
2016. júl. 18. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!