Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi jelentkezés hamis...

Egyetemi jelentkezés hamis adatokkal?

Figyelt kérdés

Felvin ellenőrzik a feltöltött dokumentumok hitelességét?

Vagy csak ránéznek, és írják át a rendszerükbe azt amit látnak?

Hol bukna ki, ha valaki hamis adatokkal próbálna meg felvételizni?


A kérdés persze csak elméleti.



2016. júl. 19. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindennek az eredetijét be kell vinni beiratkozáskor.
2016. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a tanulmányi osztályra be kell vinni az eredetit.
2016. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, és ott a rendszerben ellenőrzik vagy csak ott is ránéznek és ha eredetinek tűnik, akkor ámen? :)
2016. júl. 19. 16:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrzik.
2016. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Érdekes volt elgondolkozni magán a témán, és így logikus is, hogy a felvin miért nem ellenőrzik, hiszen sokkal könnyebb még egy hamist is kiszámítani, mint ellenőrizgetni olyanok papírját is akik nem szeretnének mégse tanulni.

Jó lenne hallani olyant is aki már bepróbálkozott egy ilyennel. :D

2016. júl. 19. 16:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyennel probalkozott most elfoglalt lehet...par évben benne van a hamisítás...
2016. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

elméletileg utána néznek, gyakorlatilag nem igazán

elméletileg viszont okirat hamisítás amire gondolsz és gyakorlatilag is az


Btk. 274. §


„(1) Aki

a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,

b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,

c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,

bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2016. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdésem lenne nekem is: Mi van akkor, ha az érettségi bizonyítványban/tanúsítványban írják el a százalékot, mondjuk a 63-at 68-nak nézi az illető, de erről a diák nem tud, mivel nem szokták a szóbeli eredményt közölni (nekem legalábbis a 8 érettségimből egynél se mondták meg, az írásbelit csak onnan tudtam, hogy bementem megnézni). Ilyenkor ugye más van a rendszerben és más a papíron, de erről nem a diák tehet. Mi történhet jelen esetben?
2016. júl. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8as: ezért van bebörtönzés előtt tárgyalás. Nem úgy megy, hogy "háh, csaltál, nyomás a dutyiba". Ergó kivizsgálják és akkor kiderül, ki és hol hibázott.
2016. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De tegyük fel, van neki az eredeti 63%-os emeltje, ami még kevés lett volna a bejutáshoz, viszont az elírt 68%-kal felvették, akkor amint ez a hiba kiderül, a diákot meg elbocsátják az egyetemről?


Nálam csak azért jött ez fel, mert még a 12. év végi bizonyítványban volt olyan, hogy két tárgyat összekevertek, a 3-as tesi és az 5-ös matek lett fordítva írva, így lett egy 3-as matekom egy 5-ös tesivel, amiből csak a matek számított, de az nagyon. És ez csak az érettségi bizonyítvány kiosztása után derült ki, mert én furcsálltam, miért kaptam végül 3-ast matekból, ha hibátlan dolgozataim voltak csak. De szerencsére még az utolsó napokban sikerült kijavíttatni a papírt. Ez mondjuk már két éve volt, de azt mondták a suli titkárságán is, hogy ilyenkor annyi bizonyítványt kell megírniuk, hogy az utolsó osztálynál már annyira belefáradnak, hogy többször ők is elnézik és rosszat írnak.

2016. júl. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!