Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 18-19 évesen mitől számít...

18-19 évesen mitől számít sikeresnek egy ember?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy ha valaki jó középiskolai és jó érettségi bizonyítvánnyal rendelkezik, emellett nyelvvizsgával, esetleg jogosítvánnyal, határozott elképzelése van arról, hogy mi akar lenni, és emellett van olyan terület amiben az "elvártakon" túl kiemelkedőt tud nyújtani.

Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is ez ügyben. Nyugodtan írhattok konkrétumokat is, én ettől konkrétabbat ide nem szeretnék.

Előre is köszi a válaszokat!



2016. júl. 21. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

A sikert én nem ebben mérem. Az igazán sikeresem ember magas fokú önismerettel rendelkezik, ezáltal tudja, hogy milyen pozitív és negatív tulajdonságai vannak, mi az, ami illik hozzá (hivatás, társ, életforma, stb. szempontjából). A sikeres embernek kiegyensúlyozott és érzelmileg kielégítő társas kapcsolatai vannak, megfelelő családi és baráti köre.

Az igazán sikeres ember kifejlesztette magában az önuralmat, amivel távolról meg tudja vizsgálni az elé kerülő problémákat.

Nem utolsó sorban megtalálta azt a módot vagy módokat, ahogy az életben megjelenő stresszt a legjobban le tudja vezetni, legyen az mozgás, művészet, zene, vagy bármi.

Egészség- és környezettudatos életet él.


Minden más ezek után következik. Minden.


N32

2016. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld kéz! :)

Szerintem ennyi idősen már az is jó ha meg van az irány, hogy hogyan akarsz élni,vagy hogy mi a fontos. A kivitelezés sajnos még nem feltétlen megy(személyes tapasztalat)...

2016. júl. 21. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak érdemes arra nagyon odafigyelni, hogy az olyan dolgok, mint jegyek, nyelvvizsgák, jogosítvány léte/nemléte, stb. ne vegye el teljesen a figyelmet a lényegről. Aki csak az ilyen eredményeket hajkurássza sokszor felnőttként döbben rá, hogy olyasmiért küzdött, ami nem is Ő igazán. A párkapcsolatok nem működnek, a családtagok veszekednek, a stressz-szint az egekben, az egészségi állapot meg a béka feneke alatt. Ezek nem megismételhető és akármikor kijavítható dolgok. Ezek az életünk alapjai. Érettségizni akárhányszor lehet újra, ahogy nyelvvizsgázni és felvételizni is. De ha egy emberi kapcsolat zátonyra fut, kemény munka kijavítani, ha ki lehet egyáltalán. Ha tanulsz X évet egy irányba, aztán utána jössz rá, hogy nincs is köze ahhoz, amiben igazán tehetséges vagy, megint csak visszahozhatatlan idő. Ha tönkremegy a testi vagy lelki egészséged... mondanom sem kell. Ezért gondolom azt, hogy aki az élet amúgy elég tömény feladatokkal teli útján ezekre tudatosan oda tud figyelni, az aztán igazán sikeres (és boldog) ember.
2016. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Egyetértek az első kommentelővel! Nem a papír a legfontosabb. Sok osztálytársam jön nagyképűen a kitűnő bizonyítványával, de mellette a családi életük nagyjából a nullával egyenlő, barátaik nincsenek, a hobbijuk pedig a tanulás... Nem irigylem őket! Mert lehet, hogy pár ponttal kevesebbet szedek majd össze, de van időm a családomra és a barátaimra, van egy komoly párkapcsolatom, versenyszerűen sportolok, és ugyanúgy el fogom érni a céljaimat, mint ők. Az én szememben nem egyenrangú ezekkel a két nyelvvizsgám és a jogsim - mindig másodlagosak lesznek :)

Egy 19 éves lány

2016. júl. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!