Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van ekkora hangsúly...

Mi értelme van ekkora hangsúlyt fektetni az érettségire?

Figyelt kérdés

Egy barátom úgy járt, hogy tavaly nem vették fel egyetemre, idén újraérettségizett, de csak most tudta meg, hogy a tanulmányi pontokba ugyanúgy a tavalyi érettségijét fogják számítani, hiába javított nagyon sokat, mert "az érettségiben szereplő eredmény tükrözi a diák középiskolai tudását".


Milyen nonszensz ez???

Engem nem érint már ez a dolog, mert felvettek egyetemre, de nekem az emelt kémia érettségim nem sikerült annyira nagyon jól mint akartam, csak a 3. helyre vettek fel anno.

Szóval, az emelt kémiám nem sikerült olyan jól, mert mire odajutottam, addigra idegileg tönkrementem egyéb magánéleti okokból.


DE ettől függetlenül, a gimit végigtanultam, végig kitűnő voltam, két nyelvvzsigát szereztem, akkor mégis milyen tudást "tükröz" az az egy nyomorult érettségi, ami nem sikerült olyan jól, mert addigra nem voltam olyan idegi állapotban, hogy a maximumot hozzam?


Ez nem igazságtalan így?

Nem ezért érettségizik újra valaki, hogy ha elrontotta anno, akkor javítson, és a rosszat "semmisnek tekintsék", és az újjal számoljanak? Kb mindenhol ezt szajkózták amúgy.

Miért kell ilyen kegyetlennek lenni? Az emberek változhatnak, fejlődhetnek, miért kell így kib*szni az emberekkel?


Nagyon kiakadtam ezen, mert végignéztem ahogy ez a barátom teljesen egyedül, napi 12 órázás mellett készült fel az emelt érettségire (arra a szakra akar jönni, ahol én vagyok), és szegénykémnek így kiderült, hogy sokkal kevesebb pontja van, hiába javított nagyon sokat az új érettségivel a tavalyi eredményhez képest, és isteni csoda kell, hogy felvegyék.



2016. júl. 21. 22:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Jót kell írni most, lehet duplázni és senki nem nézi az érettségit. És ennyi.
2016. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
a javítást is beleszámítják ha jól töltögette fel a dolgokat. szóval minden csak az ő eredményétől függ.
2016. júl. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, beleszámolják, DE csak az érettségi pontoknál, a tanulmányi pontokhoz a tavalyit számolják, ami nagyon lehúzza a pontjait, hiába ért el olyan jó eredményt az újjal. :/
2016. júl. 21. 22:15
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
miből javított? tanulmányi pontokhoz az alap tárgyakat is számolják. tehát hiába javított emelt bioszt ha közben a matekja 2-es maradt pl.. de mint írták, ott a duplázós módszer is... azzal ha jobbra jön ki, azzal számolják neki.. ha azzal sem elég jó, cumi..
2016. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Emelt bioszt javított pont, a többi tárgya jó lett, a matekja 72%, a magyar 95%, töri 85%, és angol pedig 93%.


A bioszt rontotta el tavaly nagyon, de most szépen kijavította, de így is ezzel a hülye rendszerrel nem ér annyit.

Pedig a gimit ő is tisztességesen végigtanulta, szóval annyira igazságtalan vele szemben.

2016. júl. 21. 22:21
 6/19 anonim ***** válasza:
18%
Adott egy rendszer, amihez alkalmazkodni kell. Olyan, amilyen. Előre átnézi az ember és megnézi, mivel és hogyan tudna annyit összeszedni, hogy elég legyen. Előre. Nem utólag lepődünk meg! Ha én 32 évesen visszamentem középiskolába érettségizni, hogy bejuthassak, akkor egy 19 éves is képes rá. Senki nem nézi azt sem, hogy milyen volt 15 évvel ezelőtt érettségizni, azt sem, hogy milyen két gyerekkel újra csinálni, ahogy azt sem, hogy van már egy diplomám, csak nem ebben az irányban. Senkit nem érdekel. Beültetnek a pirospozsgás, gyomorgörcsös tinik közé ennyi idősen is, és újra kikérdezik az alapokat, mintha ennek az egésznek lenne értelme. Na, mindegy. Becsülendő, hogy munka mellett hajt és biztosan jó barátod, ha így kibuktál miatta, de nem csak ő van nehéz helyzetben. Mások is. A pontszámítást viszont nem fogják hozzánk igazítani. Csináltak valamit, olyan, amilyen, mi meg próbálunk ementén boldogulni. Jobb híján.
2016. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg jó barátom, már akkor sajnáltam nagyon szerencsétlent, mikor a biosz érettségije nem sikerült tavaly jól, és amiatt nem vették fel.

Mert egy az ugye jó barátom, kettő az, hogy láttam ahogy a gimit ő is lelkiismeretesen végigtanulta, jól teljesített, neki is van nyelvvizsgája.


Így ezek után, nem érzem jogosnak ezt a mondatod hogy "az érettségiben szereplő eredmény tükrözi a diák középiskolai tudását", hiszen ő is kitűnő volt végig a középiskolában, és egy rosszul sikerült érettségi így tönkre vágja az életét, a lehetőségeit.

2016. júl. 21. 22:38
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Namármost.. ha az érettségit azért rontotta el mert nem bírta a stresszt, esélyes hogy az egyetemen igyanezért bukdácsolna... az érettségi a legkönnyebb vizsgàd az életben, ezt tudod ha màr elvégezted az egyetemet(vagy egy részét)
2016. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem a stressz miatt volt, hiszen a többi tárgya akkor nem sikerült volna olyan jól.


Neki egészségügyi gondjai voltak, egy igen komoly betegséget diagnosztizáltak nála.

2016. júl. 21. 22:51
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben pedig elhalaszthstta volna ha valóban komoly betegsègről volt szó...

De ez màr a múlt, ahogy a kollèga is írta, lehetne annyi esze hogy előre tàjèkozódik ès utàna annak függvényében cselekszik

2016. júl. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!