Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE, bejárós vagy kollégium?

ELTE, bejárós vagy kollégium?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire nehéz Esztergomból az ELTE-re bejárósnak lenni? Reggel van sok busz, vonatot nem tudom, mert állítólag megint felakarják újítani, ergo lezárják, fent meg metróval kell mennem átszállás nélkül néhány megállót. Ha nem muszáj, nem akarok kollégiumban lakni...

2016. júl. 24. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Én budapesti vagyok, de külvárosi, egy órát utazom csak be az egyetemre. Kényelmesebb otthon lakni, mint a koliban, viszont vannak hátrányai, amik nálad jóval messzebbről még inkább kiütköznek. Szóval arra készülj, hogy ha olyan az órarended, hogy belekerül egy hosszabb holtidő két órád között, akkor nagyon nem fogsz tudni mit kezdeni magaddal, mert nem lesz elég időd arra, hogy hazamenj, viszont túl sok időd lesz arra, hogy a teendőiddel kitöltsd a lyukasóráidat. Ezen kívül ha nincs kontaktod Budapesten, akinél tudsz aludni alkalomadtán, akkor a bulikat elfelejtheted, mert éjjel-hajnalban ugye nem fogsz tudni hazamenni.
2016. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezek tényleg komoly... Hát, tulajdonképpen nevezhetjük gondnak is őket. Viszont sajnos azt is figyelembe kell vennem, hogy bejárósnak lenni sokkal olcsóbb lenne. De mondjuk a bulikból nem szívesen maradnék ki mindig emiatt... Ezt még végig kell gondolnom. Köszönöm a választ!
2016. júl. 24. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Esztergomiként nem sok esélyed van, hogy ELTE koliba bekerülj.
2016. júl. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám Esztergomból járt fel mindennap és ő is csak azt említette hátrányként, hogy így elég sok mindenből kimaradt. Ellenben egy-egy segítőkész kolis/albis haver és már meg is van oldva. :)

Szerintem próbáld be a jelentkezést, aztán ha nem jön össze, akkor maradsz otthon. De azzal, hogy jelentkezel nem veszítesz semmit és kötelezettségeid sincsenek, hiszen ha fel is vesznek, nem muszáj beköltöznöd.

2016. júl. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Szinte kizártnak tartom, hogy ne ismerkedjek össze senkivel, akinél esetleg megtudnám magam húzni, ha arról van szó... Aztán kitudja. Azzal viszont tényleg semmi veszíteni valóm, ha megpróbálkozok vele.

3#

Miért gondolod, hogy nem sok esélyem lenne? Azért mégis bő 40 km... Bár az igaz, hogy ennél sokkal nagyobb távolságok is vannak. Egyik haverom bátyát is felvették egy kollégiumba még néhány éve, aki szintén esztergomi, és ha mégis kollégiumba jelentkezek, akkor abba tervezek menni én is. Azt tudom, hogy a kollégiumoknál is ilyen pontozásos rendszer van, esetleg arra gondoltál, hogy túl sokan jelentkeznek akármelyik kollégiumba, akiknek több pontja van, mint nekem?

2016. júl. 25. 14:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért esélytelen bekerülnöd, mert a koli szociális alapon megy az eltén. Ha nincs sok tesód, fogyatékos rokonod, kevés jövedelmed, nem sok esélyed van, 40 km az semmi. 120 km-re lakok, édesanyám-édesapám rokkantnyugdíjas, igaz, apunak van mellette állása. Jó tanulmányi pontokat is vittem, és így lett 40 pontom (37 a minimális ponthatár volt tavaly az ELTE kolikba, idén is kb. ennyi lesz szerintem). Meg lehet próbálni a szakkollégiumot, ha olyan a szakod, illetve vannak egyházi kolik is, amik teljesen szabadok, akkor jössz-mész amikor akarsz, és nem kötelező programokra se járni, ha nem akarsz. Visznont olcsóak többnyire.
2016. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt egyszerre tartom igazságosnak és igazságtalannak. Mert tegyük fel, van egy... Hát, mondjuk azt, hogy nem túl okos és nem túl szorgalmas ember, akinek van 3 rokkant testvére, ezért ő bekerül de hamar feladja, mert nem túl okos és nem túl szorgalmas. És van egy másik ember, aki okosabb és szorgalmasabb, de nincs hátrányos helyzetben, ezért nem kerül be a kollégiumba és teszem azt, nem is lenne lehetősége bejárósnak lenni. Ebben az esetben szerintem teljesen igazságtalan a rendszer. Valamint van egy dolog, amit sosem értettem, de ez picit off topic. Sosem bírtam felfogni, hogy a gyengén látók, akik szemüvegre és/vagy kontaktlencsére szorulnak, miért nem számítanak hátrányos helyzetűnek. Mármint most komolyan. Van olyan ismerősöm, aki örökölte ezt a szemüvegességet, évente kell neki új szemüveg, ami ráadásul annyira speciális meg sok dioptriás, hogy 100 ezer forintba kerül. Azért nem minden család engedheti meg magának azt az évi 100 ezer forintot.
2016. júl. 26. 13:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Kicsit tényleg igazságtalan, de ez van. Mondom, szakkoli és egyházi koli simán lehetséges, ott nem a szociális pontokat nézik. De gondolj bele, rengeteg ELTE-s diák van, és ennek csak töredékét tudják felvenni kolikba, mert nincs elég hely. És ha már kevés a hely, nyilván olyanokat vesznek fel, akiknek a legnagyobb szüksége van rá. Nagyon nagy a túljelentkezés. Ha egy nem túl okos és nem túl szorgalmas ember bekerül, az ki fog bukni, és a helyére jöhetnek mások. A szemüvegességre simán nem adnak pontot (mert minek is? rengeteg ember szemüveges) , de komolyabb látásproblémák esetén igen. Értem, hogy ismerősödnek drága a szemüveg, de ilyen esetben gondolom tudja papírral igazolni, hogy nem tudom hány százalékos látássérülése van, és ez elfogadják.
2016. júl. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért bepróbálkozok, hátha. Aztán lesz ami lesz. Köszi a válaszokat!
2016. júl. 26. 22:52
 10/10 anonim válasza:

Én Tatabányáról járok be a BTK-ra. Szerintem teljesen bírható. A közlekedés teljesen jó, mivel más szaktársam a külvárosból utazik 1-1,5 órát. Imádom, hogy van napi minimum 50 percem, amit a tanulásra fordítok.

A koli azért volt kizárva, mert képtelen lennék annyi emberrel "együtt élni". Az albérletek egymagamnak pedig drágák, bár lehet, következő évben megpróbálom.

Én a bejárás mellett vagyok.

2016. júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!