Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi halasztás. Hogy működik?

Egyetemi halasztás. Hogy működik?

Figyelt kérdés
Ha most felvesznek majd államilag támogatott szakra, de úgy néz ki, hogy egy évet halasztanom kell, akkor az beleszámít az állam által biztosított 6 évbe?

2016. júl. 24. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A passzív félév nem számít bele. Más kérdés, tudsz-e passzív félévvel kezdeni.
2016. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon meglepne, ha kezdhetnél két passzív félévvel. Sok helyen egy sem engedélyezett, ha az az első félév. Kérdezz rá a TO-n!
2016. júl. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vodafonelive ***** válasza:
90%

Biztosan lehet! Ahova kapsz majd kódot, ETR/Neptun Augusztus végén aktivizálnod kell magad (neptunnál az Ügyintézés->Beiratkozás/Bejelentkezés fülön). Én jelentkeztem második szakra és úgy kezdem amire holnap után felvesznek, hogy passziválom az első 2 félévemet (mert annyit lehet) és ha befejezem a jelenlegi képzésemet akkor eldöntöm, hogy jövő szeptemberben csinálom vagy sem. Egyszerre a kettőt nem szeretném csinálni, hiába maradt kevés tantárgyam. :)

Azt viszont NEM TUDOM, hogy ettől függetlenül alá kell írni kezdés ként a hallgatói szerződést passzív hallgató ként vagy elég lesz akkor amikor elkezdem.

2016. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vodafonelive ***** válasza:
Az aktivizálást úgy értsd, hogy eldöntheted AKTÍV vagy PASSZÍV hallgató ként kezdesz és nem számít bele abba a 12 állami félévedbe (6 évbe) a passziválás.
2016. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első félévben sok intézmény nem engedi a halasztást, csak kivételes alkalmakkal.

A két félévet sem szokták engedélyezni egymást követően csak kivételes esetekben.

Kivételes esetet képez pl betegség, ebből adódóan kórházi, otthoni ellátás, család tagok ápolása, átmeneti cselekvőképesség elvesztése stb stb

Nekem volt mindkét helyzetre ismerősöm. Volt akinek egy baleset miatt kellett az első évet passziváltatni (első 2 félév), ezt engedélyezték, úgy hogy vitt kórházi igazolást (az iskola telefonon egyeztetett pl a kórházzal is!!). A másik pedig egy család tagját kellett ápolni ugyancsak egy baleset miatt, és neki is engedélyezték a passziválást két félévig egymás után.

Az MSC képzéseknél szinte az összes intézmény engedélyezi az első félé passziváltatását, viszont a bsc képzéseknél nem mindegyik engedélyezi.

Ezt mindenféleképpen tudakold meg ha lehetőség van rá akkor személyesen az adott intézmény Tanulmányi Osztályán (röviden TO), vagy az adott intézmény specifikus részén (HSZK,TSZK stb stb).


Bemész a fentiek egyikébe, és elmondod, hogy szeretnél passziváltatni, és az okát is. Ha minden rendben van, akkor vagy ott elkezdik a folyamatot, vagy neked kell majd belépned az adott intézmény által használt tanulmányi rendszerbe (Neptun,ETR stb). Itt kell keresned egy olyan menü pontot, amin lehet ügyeket intézni, ez általában Ügyintézés címen található, erre kattintasz, és vagy külön lesz a beiratkozáson belül aktív- passzív félév választási lehetőség, vagy a beiratkozáson kívül lesz egy passziválási menüpont, ezt kell majd bejelölnöd, és elküldés.

Néhány esetben kér indoklást is a döntésedhez, ekkor ha előzőleg egyeztettél a TO-val, akkor hivatkozzál erre, ha nem, akkor pedig leírod az okot. Ekkor kerül elbírálásra. Ez a folyamat pár napot vesz igénybe, és ha valami nem kerek, akkor felkeresnek majd telefonon, vagy email-en keresztül. Ezért érdemes ellenőrizned az első belépésnél, hogy minden adatod meglegyen adva, és helyes legyen.

Ha értesítene, akkor általában valamilyen pótlás szokott lenni, de ez ritka, tehát elszokták fogadni, ha engedélyezi a rendszer a passziválást.


" akkor az beleszámít az állam által biztosított 6 évbe?"


A passzív nem számít jelenleg bele.

2016. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ!

A Neptun rendszerét ismerem, csak azt nem tudtam, hogy beleszámít-e, de akkor ezek szerint nem. :)

Majd szerintem ha felvesznek felhívom a TO-t, vagy beiratkozásnál érdeklődöm, azt úgy is személyesen kell intézni.

2016. júl. 25. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!