Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE BTK. Hol tudom megnézni,...

ELTE BTK. Hol tudom megnézni, hogy egy tárgyból hányszor mentem el vizsgázni vagy hányszor vettem fel vizsgát? Többi lent

Figyelt kérdés
Van olyan tárgyam, amiből első félévben 2-szer nem sikerült a vizsgám, ezekre el is mentem. A 2. félévben szintén felvettem. A vizsgát is felvettem, de végül nem jelentem meg. Most jön a 3. félévem és a 3. tárgyfelvétel. Összesen 4 alkalmunk van vizsgázni minden egyéb kérelem nélkül. A legutóbbi vizsgázásom számít? Ha felvettem a vizsgát,de nem jelentem meg az olyan, mintha ott lettem volna, és egyest kaptam, vagy olyan, mintha nem vettem volna fel? Most 1 vagy 2 lehetőségem van még vizsgázni? Ez egy nehezebb vizsga a szakomon, elméletileg most már menni fog, de örülnék neki, ha már nem csak 1 dobásom lenne. Érdekel, hogy esetleg valahol meg lehet-e nézni a neptunban hányszor vizsgáztam valamiből, mint ahogyan a felvételek számát is meg lehet nézni. Köszönöm a válaszokat.

2016. júl. 25. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

"Eredménytelen vizsga:

Az a vizsga, amelyen a hallgató igazolatlanul nem jelenik meg, és amelynek tekintetében nem élt a vizsgahalasztás lehetőségével. Az eredménytelen vizsgának értékelése (érdemjegye) nincs és beleszámít az adott félévi vizsgajelentkezések számába, de nem számít bele az érdemjegyszerzési kísérletek számába."

2016. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magyarán ha mondjuk az adott vizsgaidőszakban egyszer elhagyod a vizsgát (nem adod le és nem is mész el), akkor abban a vizsgaidőszakban (a BTK-n) már csak egyszer mehetsz vizsgázni, viszont nem számít bele a 6 (OTK-n és MA/MSc-n 5) érdemjegyszerzési kísérletbe, amelyet dékáni kérelem nélkül csinálhatsz.
2016. júl. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" Összesen 4 alkalmunk van vizsgázni minden egyéb kérelem nélkül."

Ezt nem tudom honnan veszed. Alapképzés (BA/BSc) esetén 6, Mesterképzés (MA/MSc) és Osztatlan képzés esetén 5 érdemjegy-szerzési kísérlet áll rendelkezésre.

Ennek megfelelően neked van még legalább három, amelyet el is lőhetsz a következő vizsgaidőszakban (2 alapból + egy kérelem, ha minden kötél szakad).

2016. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló, hát innen: "Hányszor l

ehet egy tantárgyból vizsgázni?

Egy félévben egy tárgyból maximum két érdemjegyszerzési kísérlet lehet, az egyetemi évek

alatt pedig ugyanabból a tárgyból legfeljebb négy alkalommal lehet vizsgázni. Sikertelen

nyelvi alapvizsga kijavítását azonban ugyanabban a vizsgaidőszakban a tanterv

kizárhatja. " elte btk tanulmányok pdf

2016. aug. 3. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!