Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógy és Sport masszőr vizsga...

Gyógy és Sport masszőr vizsga milyen részekből áll, miből érdemes tanulni rá?

Figyelt kérdés

-Milyen részekből épül fel a vizsga?

--Szóbeli milyen részekből épül fel?

--Van jelenleg írásbeli?


--Gyakorlati vizsga milyen részekből épül fel?


Az első érintés könyvből fel lehet készülni Gyógy és sport masszőr vizsgára?

Milyen könyvek kellenek még hozzá?

Nyilván gyakorlni kell, meg bemenni gyakra.

De a kérdésem az, h vizsgára mik azok a könyvek, amikből gyakorlatra és elméletre fel lehet készülni?


Hálásan köszönöm a válaszokat.



2016. júl. 29. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:

-Milyen részekből épül fel a vizsga?

--Szóbeli milyen részekből épül fel?

--Van jelenleg írásbeli?

--Gyakorlati vizsga milyen részekből épül fel?


Szia!

Én tavaly végeztem, már az 'új rendszerben'.

- A vizsga egy szóbeli részből és egy gyakorlati részből épül fel külön-külön (nem egy napon van a kettő)

- A szóbeli része olyan mint egy érettségi, egy vizsgabizottság előtt kell tételt húznod ami A-B-C részekből áll (egy tételben van három másik)Az, hogy mik a tételek, vizsgánként és vizsgáztatónként változik. (Nálunk az A volt a 'súlyozottabb' tétel, az Anatómia/élettan volt, a B valami balneos/masszázsos a C pedig egy betegség kórképe, lefolyása.) A tételek kidolgozására 30 perc áll rendelkezésedre, lapot kapsz amire jegyzetelhetsz.

- Nincs írásbeli

- A gyakorlati vizsgánál is tételt húzol aminek két része van, egy balneoterápiás és egy masszázs (sőt, még a masszázsnak is van három része: gyógy-gyógy-sport).


Az első érintések könyvet csak ajánlani tudom, bár előbb felfedeztem volna. Én csak vizsga után találtam rá. Önmagában a könyv nem elég, a kórtan/belgyógyászat/klinikum és egyéb jegyzetek is nagyon fontosak.


A könyvekről nem tudok nyilatkozni, ajánlottak nekünk sokat de mi a tanárok által biztosított jegyzetekből, pdfekből, powerpointokból tanultunk.


Gyakorlatra könyvből nem lehet, nálunk nagyon figyelték azt, hogy kinek "biztos a keze" amikor hozzáér valakihez.


Még egyszer válaszolva, az első érintések nagyon jó könyv, csak ajánlani tudom, de másról én nem is tudok nyilatkozni.


Ha bármi más kérdésed lenne, vagy egyértelműsítsek még valamit, akkor kérdezz még nyugodtan! :)

2016. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kedves válaszoló. A kérdésem az lenne, hogy minden évben más tételek vannak, vagy a tételsor központilag ugyanaz, és minden gyógymasszőr tanfolyamon arra épülnek a vizsgák? Válaszodat köszönöm!
2017. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rendben
2017. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!