Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE IK-ra fogok járni szeptem...

ELTE IK-ra fogok járni szeptembertől, melyik kollégium lenne a megfelelő számomra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy otthon ülős típus, de azért tanulni is szeretnék rendesen, szóval inkább a nyugisság a fő szempont a választáskor. Melyik kollégium lenne a megfelelő közelség, tanulás szempontjából?


(Egyébként +1 kérdés: az alapján vesznek fel, milyen gyorsan jelentkezek, vagy azt nem veszik figyelembe?)



2016. júl. 30. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik figyelembe a gyorsaságot, sőt azt sem nagyon, hogy milyen sorrendben jelölöd meg a kolikat. Oda raknak, ahol van hely, már ha felvesznek. Az IK a Lágymányosi campuson van, szóval a budai kolik jöhetnének neked szóba (pl. Kőrösi, Nagytétényi), ezek közel vannak. Elméletileg a Kőrösi a legjobb ELTE koli, meg az Ajtósi, de mindkettőbe nehéz bekerülni.
2016. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: a közelt azt úgy értsd, hogy kb. fél óra, de ez inkább csak minimum.
2016. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Keress majd egy szakkollégiumot, az sokkal jobb és nyugisabb lesz. Az a baj a random elte kolikkal, hogy nagy esély van rá, hogy egy rossz helyre, emeletre kerülsz dilettánsokkal.

nagyon sok olyan szak van, ahol szinte alig kell tanulni, nah ők fognak éjjel nappal hangosodni, ahogyan ezt sikerült megtapasztalnom.


Azonban év közben van esély a mozgásra, ha tényleg rossz emeletre kerültél hülyékkel, még mindig van esély arra, hogy átkerülj egy nyugisabb emeltre, szobába.

2016. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

TTNY most nincs, felújítás alatt, jelenleg a Griff Hotelbe lehet jelentkezni (XI. kerület) helyette.


Elvileg azért van a sorrend, hogy azt nézik, ahogy felvételinél is, ha az elsőbe beférsz, oda raknak, ha nem, akkor a másodikba. A KCSSK azt írta, hogy meg van szabva, hogy egy-egy karról mekkora arányban kerülhetnek be, meg hogy igyekeznek figyelembe venni, hogy ki hova jár, vagyis elvileg a TTK, az IK és a TáTK hallgatóinak nagyobb esélye lehet egy BTK-ssal vagy ÁJK-ssal szemben. De hogy ezt tényleg mennyire tartják be, azt fene se tudja. Hogy melyik nap adod be, az viszont lényegtelen.

2016. júl. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Piert ***** válasza:
Amelyikbe felvesznek es meg tudod fizetni. Kcs modern, de draga, a tetenyi, vagy a vezer uti pedig kb lepratelep, de legalabb olcso. Tobbit nem ismerem.
2016. aug. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak tudod Piert, nem mindegy, hogy azt a - jó esetben - 5 évet milyen helyen kell a diáknak töltenie. Én inkább fizetek havi 15 ezret 10 helyett, minthogy egy omlásban lévő kis odúban lakjak, mert az olcsó. Nem sokkal több az ára, de minőségben hatalmas a különbség. Én laktam a KUK-ban, hát az is olyan, hogy még egyszer ki nem adnék érte havi több mint 10 ezret. Pláne, hogy a TTK-ra csúcsforgalmon kívül is 45 perc az út. A recepciós Marika nénit meg nem is kommentálom.
2016. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A VUK csak külsőleg ocsmány, belül azért egész lakható. Lehúztam ott pár évet. :-)
2016. aug. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!