Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem vesznek...

Mit csináljak ha nem vesznek fel kollégiumba? Középiskolaiba lehet menni?

Figyelt kérdés

Esetemben a BGE-ről van szó, valószínűleg nem fognak felvenni a koleszba, viszont ma kaptam egy olyan tippet valakitől, hogy neki az ismerőse egy középiskolai kollégiumban lakott, nem tudom ilyet lehet-e.

Állítólag megérné megkérdezni a sulit, hogy tudnak-e ajánlani középiskolai kollégiumot, de ilyen létezik egyáltalán?

Ha jól tudom, ott meg van szabva, hogy mikor lehet kimenni, menza van, én pedig egyetemista leszek, és őszintén szólva nem tudom, hogy venné ki magát, ha 15-6 évesekkel laknék egy szobában, közel 20 évesen.

(Olcsó albérletet még nem találtam, eddig mindenhol 70 ezer lett volna egy szoba, amiket hívtam és viszonylag közel van a sulihoz, de nem adom fel azt sem, mégis minél költségkímélőbb megoldást szeretnék találni.)



2016. júl. 31. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy van 1-2 középiskolai koli, amelyik ad ki külsősöknek is helyet. Kérdezd meg az ismerősödet, melyik kolu az, és kérdezz rá annákl a konkrét kolinál. Így is túljelentkezés van a kolis helyekért, kevés koli fogad külsősöket. Egyébként csak az albérlet marad.
2016. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a középiskolai kollégium dolog úgy működik, hogy (pl. nálunk is) azok, akik ott voltak gimnázium alatt kollégisták és nem vették vették fel egyetemi koleszba 1-2 évig ottmaradhat, a fennmaradó helyek függvényében. De idegen egyetemistákat nem fogadnak.

Lehet, hogy van ilyen és, de én még nem hallottam róla.

2016. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!