Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Felvételizzek...

Mit tegyek? Felvételizzek vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdjük ott hogy szeptembertől leszek zenesuliba 4.-es (csellózok,másfél évet kihagytam),általánosba 8.-as.

A tanárom kért meg még 1 éve hogy kezdjek újra csellózni,ezzel nincs is baj mert nagyon hiányzott már hogy játszhassak rajta,de a tanárom nem akar olyan komoly darabokat adni és a fekvésváltást is épp hogy elekezdtük tanulni.

Most leszek 8.-as és felvételizni szeretnék Szombathelyre a művészetibe,de félek hogy nem vennének fel ezzel a tudással,fél félév alatt meg már nem tudom mennyit lehetne tanulni hogy jobban menjen és a bekerüléshez is esélyem legyen.

Szóljak a tanáromnak hogy készítsen fel és el emegyek felvételizni,hátha sikerül?

Vagy hagyjam a fenébe?



2016. aug. 4. 13:47
 1/7 anonim válasza:
Szerintem mindenképp próbáld meg!
2016. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mindenképp próbáld meg,azzal semmit nem vesztesz. Ha nem vennének fel,akkor van olyan lehetőség is,hogy kilencedik után mész oda és akkor bevárod a többieket éretséginél. Én ismerek egy csomó mindenkit aki nem 8.után ment zeneművészetire. :) Én is most fogok felvételizni! Hajrá!
2016. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szia! Nem szeretnélek elkeseríteni, de a rossz hírrel kezdem: ha még fekvésváltást sem tudsz játszani elsőtől negyedik fekvésig, az szinte 14 évesen behozhatatlan... A másik rossz hírem pedig, hogy lehet, hogy felvennének (sőt biztos-ismerem a szombathelyieket), viszont négy, esetleg öt éved lenne egyetemig minden lemaradást behozni. Ott viszont ilyen hátránnyal még Pécsre sem vennének fel. Viszont (most jönnek a pozitív dolgok), ha elég kitartó és eljötelezett vagy, na meg persze tehetséges is, rengeteget fejlődhetsz. Ha most gondolkodsz azon, hogy "basszus, csellista szeretnék lenni", akkor nagyon szeretheted a hangszeredet. Ha ez így van, nyomás gyakorolni! Ha én a te korodban naponta legalább 3 órát gyakoroltam volna, mostanra már kicsi Perényi lehetnék :D na, de viccet félre téve, beszélj a tanároddal! Gondolom először Lee etüdökkel meg Dotzaurekkel, Kummerrel fog kínozni. Na, meg Jákó hüvelykujjgyakorlatokkal - ezt ha nem is tanácsolja, kezd el magadtól, rettendően hasznos minél fiatalabban elkezdeni. Aztán lesznek Grützmacher vagy miafene nevű etüdök, meg néhány Franchomme. Ha középiskolában 3-4. osztályra eljutsz a Merk, a Franchomme és a Duport szintjére, baromi büszke lehetsz magadra, és talán egy jó egyetemre is bekerülhetsz. Mindent bele, én szurkolok, szerintem a világon a legszebb dolog, ha valaki mindent megtesz az álma elérése érdekében! Ui: a sok gyakorlás ijesztő lelhet, szinte bűntetés, de ha belejön az ember, hidd el, még jól is fog esni
2016. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Hááát... Necces, de próbálkozni lehet.

2. Én 10-es vagyok és napi 5-6 órát gyakorolok. Popper etüdöket játszok csak viszonyításképp.

3. Gyakoroooooolj!

4. Azért ne várj túl sokat, nagy csalódás érhet akkor.

2016. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Popper? Wow!!! Hajrá! (3.voltam)
2016. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat de inkább hagyom,már megtetszettek más dolgok amik elérhetőbbnek tűnnek.

Majd 4-5 év múlva elgondolkodok még ezen. :)

Tudom,tudom gyakorlás :D

2016. okt. 4. 22:18
 7/7 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Azért az fontos, hogy ne add fel, mert ha nem is leszel nagy csellóművész, lesz valami, amivel ki tudod fejezni magad, akkor is, ha nem fekvésben teszed ezt. Meg kamarázz sokat, ha van lehetőséged, az nagyon hasznos, és élvezetes!
2016. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!