Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az az EHA kód? Mikor kapom...

Mi az az EHA kód? Mikor kapom meg?

Figyelt kérdés
Szociális támogatásért folyamadó pályázathoz kérik, de láttam már több helyen is, hogy szerepelt.

2016. aug. 4. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Az EHA kód az az egyetemi azonosító kódod.


Mindenkinek egyéni kódja van, ezekkel tudsz belépni a legtöbb webes felületre, ezekkel tudsz pályázni és elérni űrlapokat.


Ha jól emlékszem én regisztráció után kaptam kódot, de biztosan leírtak az adott intézmény tájékoztatójában (vagy le fogják) ahova jelentkeztél.:)

2016. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

sehol nem írtak róla....csak kb mindenhez kérik

de ez akkor egyenlő a Neptun kóddal?

2016. aug. 4. 18:59
 3/9 Bockes ***** válasza:
100%

az egyik egyetemen ETR van (ide az azonosítód az EHA-kód) a másikon NEPTUN. A két rendszer ugyan az szinte. Egyik rosszabb, mint a másik :D


szerintem postán küldik ki a kódodat az "üdvözöllek felvettünk" levelükben. Jótanács: a szoc. tám papír leadását ne hagyd az utolsó pillanatra, mert annyi minden kell hozzá általában, hogy jó ha időben kiderül, hogy,esetleg (ha) hiányos.

2016. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az a baj, ma kaptunk levelet, de nem volt benne semmilyen kód, elvileg külön küldik

az egyetemen ahova megyek Neptun rendszer van, de ezeken a papírokon még is EHA-t kérnek....


ma próbáltuk magunkat átrágni a kitöltési útmutatón....

2016. aug. 4. 23:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező nem írtál konkrét egyetemet, így nehéz válaszolni!

Mindenesetre (nálunk legalábbis) a TO-n egy kérdést megérne telefonon akár.

2016. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az SZTE-n például így kapod a kódot.


Tanulmányai alatt az egyetemi tanulmányi rendszer (rövidítve: TR) végzi az ön tanulmányainak szinte teljes adminisztrációját, jelentkezhet kurzusra, vizsgára, itt értesülhet a kapott jegyekről, a tantervben való előrehaladásáról stb.

...

A TR több komponensből áll, ezeket ugyanazzal az egységes felhasználói azonosítóval (EHA) és jelszóval érheti el, amelyet a regisztráció során kap (l. később). Az azonosítóját és jelszavát tartsa titokban, és csak biztosnágos oldalon adja meg.



Tehát itt regisztrálni kell. De valaki postás dolgot is említett a korábbi válaszok között. Gondolom intézményenként ezek eltérnek. Ezért írtam, hogy ha írnál konkrét intézményt, akkor könnyebb lenne:).

2016. aug. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bockes ***** válasza:
Akkor elírhatták csak. A PTE-n például tavaly váltottak ETR-ről Neptunra, ráadásul az EHA kódok megmaradtak a hallgatóknak, mint neptun-kód. Szóval lehet azért írtak EHA-kódot, véletlen.
2016. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

PTE, de az utolsó válaszoló már fényt derített a problémára

Köszi mindenkinek :)

2016. aug. 5. 08:20
 9/9 anonim ***** válasza:
6-osnak üzenem,hogy ez TR,hanem ETR :) és 2 évvel ezelőtt kaptunk e-mailt,hogy regisztrálni kell :)
2016. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!