Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes tanulni?...

Hogyan érdemes tanulni? Könyvvásárlás, könyvtári kölcsönzés, fénymásolás, gépről tanulás stb?

Figyelt kérdés

Sok és hosszú könyvet kell elolvasnom, megtanulnom.

Megvenni drága lenne.

Kölcsönzött könyvbe nem lehet aláhúzni, beleírni.

Fénymásolás vagy nyomtatás is komoly összeg, de abba legalább lehet jegyzetelni.

Számítógépről nehezen tanulok, és nem is tudom magammal vinni.

Gondolkodtam olvasó vásárlásán is, ha hosszabb távra nézek megérné, de ott sem tudom, hogyan jegyzetelnék.


Mit választanátok? Ti hogyan tanultok?


2016. aug. 5. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy egy könyvet nem megtanulni kell hanem megérteni. :) Úgy tovább megmarad! :)

Na de térjünk a témára.

Megvenni tényleg drága egy könyvet, kevesen alkalmazzák ezt a módszert. Maximum akkor amikor se jegyzet, se online anyag nincs róla.

Kölcsönzött könyvbe tényleg nem lehet aláhúzni(Soha nem értettem ezt az aláhúzás dolgot, nekem nem működött), de erre van egy megoldás. Veszel egy füzetet, és oda kijegyzeteled amit aláakarnál húzni, és jegyzetelni is tudsz bele.

Számítógépes tanulást én sem preferálom de amikor 300-400 diás anyagot kapunk, inkább onnan tanulom.


Szkennelés otthon ingyen van. Nyomtatás meg nem komoly összeg, én 2ft+áfa árért nyomtatok Debrecenben. (3 ft+áfa ha szkennelniük is kell). Ha meg dupla oldalas akkor a fénymásolás 5ft+áfa.

Ha lusta vagyok, akkor egy 400 oldalas könyvet simán kinyomtatok 1270 Ft-ért. Ha félévente van 5-6 ilyesmi vagy hosszabb könyv, az sem több, mint 10e Ft félévente. Annyi megvan az ösztöndíjadból, vagy 2 nap szünetben való tescozásból.

2016. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mennyiségtől, formátumtól, ábraanyagtól, a tárgy fontosságától is függ.

- a legfontosabbakat megveszem / fénymásolom

- a nagy terjedelmű, kiegészítő jellegűeket kikölcsönzöm, pár oldalt jegyzetelek / fénymásolok / fényképezek belőle

- fénymásolást persze kicsinyítetten csinálok


Én sok könyvet egyszerűen lefényképeztem. Painttel aláhúzogattam benne. Mondjuk az én szememet nem bántja, ha gépről tanulok. A másik kedvelt módszerem az volt, hogy ha a formátum megengedte, kimásoltam egyes részeket a könyvből, és azokat átszerekesztve készítettem a gépen jegyzetet magamnak, amit aztán már könnyen ki lehetett nyomtatni.

2016. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mániákus vásárló vagyok, antikvárium, jófogás, vatera, potom pénzekért hozzájutok.
2016. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!